Verslininkė A. Pranukevičienė: „Stebiu tendenciją, kiekviena jaunesnė karta savimi rūpinasi labiau nei vyresnė“

Autorius
Svajūnė Marcinkevičienė
Nuotraukos
Redos Mickevičiūtės

Jau daugiau nei penkerius metus sėkmingai maisto papildų verslą auginanti Aistė Pranukevičienė laisvu laiku gilinasi į ilgaamžiškumo ir sveikatingumo temas, buria savo bendruomenę, tačiau stengiasi nepasiduoti socialinių tinklų diktuojamam spaudimui būti įdomiai kiekvienam.

Pasak „Ecosh“ vadovės, svarbiausia siekiant užsibrėžtų tikslų pakeliui nepamesti savęs ir neišduoti pamatinių vertybių. „Atitikti visų standartų ar svetimų lūkesčių tiesiog neįmanoma, todėl geriausia – susitelkti į savo siekius ir tikslus“, – sako pašnekovė.

Aiste, pokalbio pradžioje paminėjote, kad išsiugdėte atsparumą aplinkos spaudimui? Iš kur ta vidinė stiprybė?

Kuo ilgiau gyvenu, tuo mažiau man rūpi, ką apie mane kalbės ar kaip apkalbės kiti (šypteli). Esu paprasta moteris, kuri siekia savo tikslų ir nenori niekam nieko įrodyti. Manau, esu kaip daugelis mūsų – pirmenybę teikiu savo vertybėms ir kasdien bandau rasti balansą tarp verslo, savęs ir šeimos. Norisi priminti moterims, kad nebūtina pamesti savęs ir stengtis būti viskuo vienu metu ar bandyti atitikti aplinkos primetamų standartų. Geriau jau dirbti dėl savo tikslų, nes įdėjusi daug darbo ir tikėjimo kiekviena galime save nustebinti ir tikrai ko nors pasiekti.

Daugiau nei penkerius metus vadovaujate eksponentiškai augančiam maisto papildų verslui. Pasidalykite viena iš savo sėkmės paslapčių.

Manau, svarbiausia siekiant užsibrėžtų tikslų nesusipykti su savo pamatinėmis vertybėmis. Man rūpi, kad visa komanda turėtume bendras įmonės vertybes ir siektume tų pačių tikslų, kad jų nepamestume pakeliui ir visada aiškiai žinotume, ką dirbame, kodėl ir kur einame – norime padėti gerinti žmonių savijautą, manau, tai yra labai prasminga veikla. Kita vertus, tikslas yra ir pati kelionė, o ne tam tikras taškas ar baigtinis rezultatas. Bendradarbiaujant komandoje, deleguojant darbus svarbu, kad viskas vyktų lengvai ir harmoningai, kad gerai jaustųsi kiekvienas komandos narys, kad būtume sąžiningi su vartotojų bendruomene, kad rinkai pateiktume tik itin kokybiškus produktus.

Žinoma, kasdienio chaoso irgi neišvengiame, nes pati rinka dinamiška ir greit besikeičianti. Pagrindinėmis verslo vertybėmis laikau sąžiningumą, atvirumą ir aukštus standartus, kurių siekiame kiekviename žingsnyje.

Jūsų komanda nuolat auga. Natūralu, kad ir jūs nuolat keičiatės ir augate kaip vadovė. Papasakokite, kokia vadovė esate?

Manau, esu gana griežta, reikli, kartais smulkmeniška, nenuleidžianti aukštų standartų kartelės. Kartu stengiuosi išklausyti, išgirsti ir atliepti darbuotojų poreikius ir, jei reikia, padėti ar patarti, kad viską atliktume kaip įmanoma geriau. Bet, žinoma, pasitaiko visko – neklysta tas, kas nieko nedaro. Su darbuotojais stengiamės kurti abipusiu pasitikėjimu grįstą, draugišką santykį, o kaip man pavyksta, reikėtų klausti kartu dirbančių žmonių. Labai džiaugiuosi, kad mano kelyje pasitaikė motyvuoti žmonės, nebijantys kasdienių iššūkių. Man pačiai tai, kad šalia turiu lojalių, ilgus metus kartu dirbančių žmonių, yra didelis įvertinimas.

Skiriate laiko ir mentorystei – kodėl jums svarbu dalytis patirtimi?

Mentorystė man yra puikus būdas pasitikrinti, ar gebu perteikti savo patirtį ir žinias kitose verslo srityse. Taip pat labai smagu padėti jauniems, dar tik pradedantiems eiti savo keliu, ypač kai matai, kad tikrai tai gali. Manau, mentorystės metu visuomet vyksta abipusiai mainai: ne tik duodi, bet ir su kaupu gauni atgal. Viena iš grąžos formų yra pasitenkinimo jausmas, kad galėjai kažką įkvėpti, motyvuoti, suteikti naudingos informacijos.

Kas kuriant verslą jums teikia daugiausia džiaugsmo, pasitenkinimo?

Kai matau, kad mano, kaip verslo kūrėjos ir bendraturtės bei vadovės, sprendimai buvo teisingi. Kai mano atstovaujamą prekės ženklą pamėgsta vis daugiau žmonių, kai gauname teigiamų atsiliepimų apie papildų poveikį savijautai – tokiomis akimirkomis širdis dainuoja. Visuomet pradžiugina, kai susipažįstu su nauju žmogumi, kuris sužinojęs, ką dirbu, sako: „Žinau, vartoju iš jūsų pirktą magnį, ašvagandą“ ar kitą maisto papildą; kai darbuotojai pasidalija teigiamu grįžtamuoju ryšiu patys ar iš vartotojų bendruomenės. Mano džiaugsmas dažnai – smulkmenos, bet tampa didele motyvacija judėti į priekį.

Iš kur semiatės kasdienės energijos, motyvacijos?

Man didžiausia motyvacija – kad kiekvieną dieną darau tai, kas man patinka. Žinoma, ir aš neišvengiu įvairių iššūkių ar motyvacijos susvyravimų, bet iš esmės, manau, gelbsti planavimas. Mėgstu aiškumą: sudėliotą dienos, savaitės planą, kad skirčiau laiko visiems prioritetams. Nuo vaikystės esu motyvuota, smalsi. Daugiau nei dešimt metų lankiau sportinius šokius, treniruodavausi kiekvieną dieną po kelias valandas, paskui vakare ruošdavau namų darbus. Be to, mano mama ir močiutė yra daug savo srityje pasiekusios moterys, vaikystėje mačiau, kaip jos dirbo. Manau, visa tai ir padėjo susiformuoti tikslo siekimo įpročiui, užsispyrimui ir atsakomybei.

Reklama

Visgi, negali būti lengva verslininkei suderinti profesines atsakomybes su asmeniniu gyvenimu, laisvalaikiu…

Tikrai nelengva. Kadangi daug dirbu, laisvalaikiu stengiuosi nesiblaškyti: žinau, kad tuomet man prioritetas yra šeima, todėl laiką skiriu jiems. Labai mėgstame savaitgaliais kažkur pabėgti su visa šeima – vyru Šarūnu ir sūnumi Roku. Jei laiko turime daugiau, keliaujame po kitas šalis ar bent savaitgaliui ištrūkstame prie jūros, kad pakeistume aplinką. Dar tik dveji metai, kai galiu pasakyti, kad jau išmokau atostogaudama neatsakinėti į darbinius laiškus (šypsosi). Žinoma, kartais dar pasitaiko, kad atsiverčiu kompiuterį vakarais ar savaitgalį, bet stengiuosi, kad to būtų kuo mažiau. Sąmoningai noriu atsiriboti, lėtinti tempą, leisti mintims išsivalyti nuo darbinių rūpesčių.

Mėgstame su vyru išeiti pasivaikščioti su šunimi, apie viską pasikalbame. Asmeninio laisvalaikio turiu nedaug, jau po truputį vis daugiau grįžtu į sportą, skaitau knygas. Mėgstu žinomų, sėkmingų žmonių autobiografijas, skaitau ir knygų apie sveiką gyvenseną.

Kokius grožio ritualus laikote svarbiausiais?

Baigiant studijas universitete, vyresnė draugė man įkalė į galvą, kad geriau nenusipirkti naujo madingo rūbo ar batų, bet nueiti pas kosmetologę ir naudoti gerą kremą (šypteli). Turiu kelių žingsnių vakarinę rutiną, kurios metu naudoju prausiklį, toniką, serumus, kremą, manau, kad kartais ir iki pusvalandžio galiu užtrukti vonioje, nes nepraleidžiu nė vieno žingsnio. Kartais pasilepinu atpalaiduojančiais ir formuojančiais veido masažais, plaukus stiprinančiomis procedūromis. Trumpai tariant, atlieku išorinę kūno higieną, bet nepamirštu ir tokių dalykų kaip pakankamas vandens kiekis per dieną, sveika mityba, reguliarus sportas ir man tinkančių ir reikalingų papildų vartojimas.

Maisto papildus geriu nuolat ir nemažai, pagal vartojimo rekomendacijas juos esu išskirsčiusi per visą dieną. Bet kurioje gyvenimo srityje labai svarbus nuoseklumas, kad pasiektume norimų tikslų. Tai pasakytina ir apie darbus, ir grožio procedūras, ir sportą, ir, žinoma, maisto papildų vartojimą. Dažnai girdžiu, kad nusipirkę papildus žmonės pamiršta juos gerti. Norint išlaikyti pastovumą, papildai turi stovėti patogioje pasiekti, dažnai ir matomoje vietoje. Jei reikia išgerti papildus po pietų – pasidėkite juos ten, kur tuo metu būsite, pavyzdžiui, ant darbo stalo. Man ir šeimynai reikalingi papildai stovi vonioje, ant darbo stalo, virtuvėje – ten, kur tikrai patogiai visada galėčiau juos rasti ar pamatyti.

Ar tiesa, kad moterims maisto papildų vartojimas yra aktualesnis klausimas nei vyrams?

Moters gyvenime nemažai skirtingų etapų, kurių metu smarkiai keičiasi hormoninis fonas: paauglystė, nėštumas, pogimdyminis laikotarpis, menopauzė. Iš tiesų vartotojų bendruomenėje turime daugiau moterų, tačiau taip yra ir todėl, kad įprastai moterys šeimai perka maistą, registruoja pas gydytojus, rūpinasi vaistais ir bendrai šeimos sveikata. Maisto papildų vartojimas yra individualus dalykas, todėl nėra vienos formulės, kurią būtų galima pritaikyti kiekvienam. Tačiau yra baziniai papildai, kuriuos rekomenduojama vartoti: kokybiški žuvų taukai (kasdien be išimčių, nebent valgote tikrai daug žuvies), vitaminas D, jeigu jo stygių rodo kraujo tyrimai, ir magnis, kurį reikėtų vartoti vakare. Kitus papildus reikia vartoti atsižvelgiant į savijautą, kraujo tyrimus ir savo tikslus (imuniteto stiprinimą, organizmo valymą, nervų sistemos balansą ar kt.). Būtent sveikata, balansas tarp darbo ir asmeninio gyvenimo ir yra labai svarbūs tikslai, kurių galime siekti kiekvienas.

Kas Jums šiandien yra didžiausia prabanga?

Tenka pripažinti, kad būtent laiko turėjimas šiuo metu man yra didžiausia prabanga. Vienomis dienomis daugiau dirbu, kitomis daugiau ilsiuosi. Visgi, stengiuosi savęs neįsprausti į labai griežtus rėmus, nebausti savęs, jei kažkas ne iki galo pavyksta. Tačiau išlaikyti balansą padeda tvirtas žinojimas, kad mano prioritetas yra šeima ir laisvalaikis su ja. Nesiblaškyti ir nuo šio kurso nenukrypti padeda jau minėta disciplina ir planavimas: turiu aiškius tikslus, kuriuos įtraukiu į dienotvarkę ir tada privalau jiems rasti laiko.

Ar skirtingų kartų moterys kitaip žiūri ir į rūpinimąsi sveikata?

Manau, kad kiekvienoje kartoje yra įvairių žmonių, bet stebiu tendenciją, kad kiekviena jaunesnė karta savimi rūpinasi labiau nei vyresnė. Jaunos moterys labai motyvuotos, itin rūpinasi savimi ir iš vidaus, ir iš išorės: sveikai gyvena, sportuoja, subalansuotai maitinasi, geria maisto papildus. Žinoma, ir toje kartoje pasitaiko moterų, kurios sau skiria per mažai dėmesio. Rūpestį savimi, savo ir šeimos sveikata daugiausia lemia informacija. Tos moterys, kurios domisi sveikata, moksliniais tyrimais, medikų rekomendacijomis ir pan., stengiasi vadovautis profesionaliais patarimais ir gyvena sveikiau, tiek kalbant apie fizinę, tiek emocinę sveikatą. Tikrai daugėja moterų, besirūpinančių savimi visose amžiaus grupėse, ir tas labai džiugina.

O kas Jums yra meilė sau, ar mokate save mylėti?

Man meilė sau – tai rūpintis savo kūno ir minčių švara (ypač kai didelis darbų krūvis), nepamiršti sveikai maitintis, reguliariai judėti, atlikti grožio procedūras, rasti laiko pailsėti ir atsipalaiduoti, pabūti tik su savo mintimis. Manau, kad meilės sau vis dar mokausi, nes mano kartos moterims nėra lengva save priimti iki galo. Vis dar ieškau (šypsosi). Tad, kaip ir kalbėjome, linkiu moterims rūpintis savo sveikata ir gera savijauta, nes ji turi įtakos ne tik mūsų, bet ir mūsų artimiausių žmonių gyvenimui.

x