Visas dėmesys – rankoms ir puošnia detale tampančioms pirštinėms

Autorius
Vaidilė Marija Vasiliauskaitė / @vaidilemaria
Nuotrauka
"J'amemme"
CLASSIC IAB | straipsnio pradžioje 970x250
Reklama

Žiemą stilingomis kumštinukėmis ginamės nuo šalčio, o puošnias operos stiliaus pirštines ar įmantrias suknelių rankoves paverčiame vakaro aprangos puošmena. Visgi mados pasaulyje ypatingą dėmesį rankoms skirsime ne tik žiemą, bet ir šiltąjį sezoną.

Madingas šių metų įvaizdžio akcentas – bendram deriniui kontrastingos pirštinės, išsiskiriančios netikėta spalva, dekoru ar įvaizdžiui priešingu stiliumi. Įkvėpimo šiai tendencijai semtasi iš poreikio pridengti rankas, tačiau dabar ši priedanga tampa viena svarbiausių aprangos detalių. Itin ilgos, pasiūtos iš minkštos ryškiaspalvės odos, gundančio gipiūro ar gausiai dekoruotos 3D siuvinėjimo detalėmis – pirštinės yra būtina tiek kasdienio, tiek vakarinio įvaizdžio detalė.

Madingas šių metų įvaizdžio akcentas – bendram deriniui kontrastingos pirštinės, išsiskiriančios netikėta spalva, dekoru ar įvaizdžiui priešingu stiliumi.

„Handsome Stockholm“ nuotr.
„J’amemme“ nuotr.

Akį traukiančiomis pirštinėmis savo modelius 2024 metų pavasario ir vasaros kolekcijose puošė mados namai „Rick Owens“, pasiūlę spalvotas odines pirštines mūvėti prie avangardinių suknelių ir darbo stiliaus kombinezonų. Mados namai „J’amemme“ pristatė vakaro kolekciją, kurioje prie aprangos derinamos ilgos juodos operos stiliaus pirštinės, o norintiems ryškesnio akcento pristatyta spalvotų odinių pirštinių linija. Nors ir ilgos, pastarosios mūvimos patrauktos žemyn, suformavus susigarankščiavusios odos efektą.

„J’amemme“ nuotr.
„J’amemme“ nuotr.

Svarbu, kad pirštinės būtų pastebimos, tačiau nebūtina rinktis ryškių spalvų. Ilgos juodos ar smėlio atspalvio odinės pirštinės gali atrodyti ne mažiau efektingai nei sodrios raudonos. Neutralios spalvos, kurių verta dairytis: juoda, rusva, „nude“, pudros, įvairūs rudi atspalviai ar tamsi vyšninė. Sodrios: rožinė, raudona, oranžinė.

Svarbu, kad pirštinės būtų pastebimos, tačiau nebūtina rinktis ryškių spalvų. Ilgos juodos ar smėlio atspalvio odinės pirštinės gali atrodyti ne mažiau efektingai nei sodrios raudonos.

„Handsome Stockholm“ nuotr.

Vakarinei aprangai galima pritaikyti ir santūresnes pirštines, pavyzdžiui, papildomai papuošus plačia apyranke (arba keliomis), masyviu kokteiliniu žiedu ar elegantišku laikrodžiu. Prabangiau atrodys tamsių audinių ilgos pirštinės, aksominės, nėrinių ar siuvinėtos krištolo akmenėliais.

Pirštinių derinimo idėjų dairykitės mados namų „Rick Owens“, „Rodarte“, „Richard Quinn“ ir „Fendi“ 2024 metų pavasario ir vasaros kolekcijose.

„Handsome Stockholm“ nuotr.
Reklama

Stiliaus patarimai:

Rinkdamiesi akcentines pirštines dairykitės tokių, kurios atspindėtų jūsų stilių, tačiau būtų pritaikomos bent keliems skirtingiems deriniams.

Paprastesnio dizaino pirštines vakaro aprangai pritaikysite papildomai jas papuošę plačia apyranke, masyviu kokteiliniu žiedu ar elegantišku laikrodžiu.

Jei norisi solidesnio įvaizdžio, rinkitės tamsių spalvų ilgas pirštines, tokios bus ir universalesnės. Jei norisi ekstravagancijos – spalvotas, siuvinėtas arba dekoruotas įsiūtomis detalėmis.

Prie vakarinės suknelės ar klasikinių kelnių ir korseto efektingai atrodys ilgos odinės pirštinės, dengiančios alkūnes.

Pastebėkite kontrastą – madinga prie vakarinių rūbų derinti kasdieniškesnio stiliaus ilgas pirštines, ypač odines.

„Handsome Stockholm“ nuotr.
„Handsome Stockholm“ nuotr.
„Handsome Stockholm“ nuotr.