Aktorė R. Valiukaitė: „Pasikėlusi ir mandra žvaigždė – ne mano kasdienybė“

Šaltinis
Pranešimas spaudai, Saulė Sutkutė
Nuotrauka
Rimantė Valiukaitė. Asmeninio albumo nuotr.
CLASSIC IAB | straipsnio pradžioje 970x250
Reklama

Scenoje gerai pažįstama „Kitokio teatro“ trupė Rimantė Valiukaitė, Toma Vaškevičiūtė, Oneida Kunsunga, Gabija Urniežiūtė ir Ainis Storpirštis pristato linksmą bei pilną netikėtumų interaktyvią muzikinę komediją „Šmaikštuoliai“. Pjesės autorius ir režisierius Ramūnas Cicėnas ją sukūrė pagal geriausias legendinės grupės „Boney M“ dainas.

Išskirtiniame pokalbyje trupės narė Rimantė Valiukaitė papasakojo, koks yra šios komedijos siužetas, kaip atrodo pasiruošimas prieš spektaklį, ar ji turi panašumų su savo vaidinamu personažu ir dar keletą įdomių detalių.

Koks yra jūsų pasiruošimas prieš pat spektaklį?

Rekvizitas, kostiumai – viskas turi turėti savo vietą, nes spektaklio metu reikia labai greitai kelis kartus persirengti. Tuomet pasikartoji tekstus ir užtikrintai eini į sceną.

Ar turite specifinį ritualą prieš pasirodymą arba kaip „įeinate“ į vaidmenį?

Dažniausiai tai yra greitas teksto „prasiėjimas“ su kolegomis – tam, kad „užsikurtų mašina“ ir galėtume važiuoti į vaidinimą.

Kokia dinamika tvyro jūsų trupėje? Kokie kyla sunkumai kartu ruošiantis pasirodymams?

Na, žinokite, kad labai šauni kompanija dirba kartu ir jokių sunkumų nei repeticijų metu, nei vaidinant nekyla. Visa komanda – labai mieli ir malonūs žmonės. Mums labai smagu dirbti kartu.

Rimantė Valiukaitė. Asmeninio albumo nuotr.

Apie ką yra komedijos „Šmaikštuoliai” siužetas?

Tai yra istorija apie šmaikštuolių teatrą. Pradžioje technikai ir aptarnaujantis personalas ruošia spektakliui sceną ir po to jau pradeda rinktis žvaigždės aktoriai. Tad, mes kiekvienas vaidinsime po du personažus. Nelabai norisi išduoti siužeto (šypsosi – aut. past.). Užteks žinoti, kad pasidalinsime nuotykiu su daugybe klampių situacijų, kurias būtina išspręsti.

Koks yra jūsų vaidmuo komedijoje?

Reklama

Pirmasis vaidmuo yra režisieriaus asistentė Asta, o kitas – žvaigždė aktorė Liepa.

Ar šiuose vaidmenyse yra didelė dalis jūsų pačios asmenybės, ar vis dėlto viskas yra tik gera vaidyba?

Neduok Dieve, jei Liepoje būtų kažkokie mano bruožai (juokiasi)! Tos žvaigždės charakteris… Ne, ne, ne.. Nenorėčiau. Tiesiog labai pasikėlusi ir mandra žvaigždė – ne mano kasdienybė.

Neduok Dieve, jei Liepoje būtų kažkokie mano bruožai (juokiasi)! Tos žvaigždės charakteris… Ne, ne, ne.. Nenorėčiau. Tiesiog labai pasikėlusi ir mandra žvaigždė – ne mano kasdienybė.

Ar gyvenime esate panaši kaip scenoje? Mėgstate juokauti bei pasakoti anekdotus?

Na, anekdotų tai aš nepasakoju, nes dažniausiai jų neprisimenu. Bet juokavimas man yra artimas.

Rimantė Valiukaitė. Asmeninio albumo nuotr.

Jei galėtumėte apsikeisti vaidmenimis su bet kuriuo iš trupėje esančių narių, kuris tai būtų ir kodėl?

Nebent su Toma apsikeisčiau, nes ten galbūt scenaristų įtaigiau perteiktas personažas arba tiesiog kolegė jį labai juokingai pristato. Bet šiaip tokių klausimų net nekyla, nes visi esame labai patenkinti savo vaidmenimis.

Koks yra jūsų svajonių vaidmuo, kurio dar neturėjote progos suvaidinti? O jei jau turėjote tokią progą, į kurį personažą norėtumėte sugrįžti ir patirti viską dar kartą?

Oi, labai sunkus klausimas. Jo manęs vis klausia, o aš iki šiol dar neturiu atsakymo. Man gal visuomet yra svarbiau komanda, režisierius. O į kokį vaidmenį norėčiau sugrįžti, taip pat labai sudėtinga pasakyti, nes per trisdešimt metų jų buvo labai daug. Vieno kurio nors neišskirčiau.

„Kitokio teatro“ trupė su premjera „Šmaikštuoliai“ jau pradėjo gastroles po Lietuvą. Nepraleiskite progos linksmai praleisti vakarą ir patirti nuotykį ne tik kartu su vienais geriausių Lietuvos aktorių, bet taip pat prisiminti nostalgiškas legendinės grupės „Boney M“ dainas.

Artimiausios premjeros datos: Kaune sausio 12 d., Palangoje sausio 20 d., Alytuje sausio 23 d.