Parduotuvių lentynose jau galite rasti išskirtinį, interjerui skirtą leidinį „ELLE Decoration Lithuania“. Jau antrajame žurnalo numeryje nugulė interviu su rinkos profesionalais, gražiausių namų nuotraukos ir naujausios tendencijos.
„Namai – tai ne tik sienos ir baldai, bet ir mūsų gyvenimo istorija, išraiška bei saugumo jausmas. Kaip yra sakęs garsus architektas Le Corbusier: „Namas yra mašina gyventi“ – vieta, kurioje turi derėti funkcionalumas ir estetika. Tačiau šiuolaikinės interjero tendencijos pabrėžia dar vieną svarbų aspektą – namai turėtų atspindėti mūsų unikalumą.
2025 metų interjero kryptys skatina atsigręžti į autentiškumą. Masinės gamybos objektus keičia rankų darbo, unikalūs kūriniai, o natūralios medžiagos, tokios kaip medis, akmuo, linas ir keramika, sukuria jaukią, gyvą atmosferą. Tvarumas tampa ne tik mada, bet ir būtinybe – vis daugiau žmonių renkasi perdirbtus, ilgaamžius baldus, iš naujo atranda senus daiktus ir suteikia jiems naują gyvenimą.
Spalvų pasaulyje šiemet dominuoja žemiški atspalviai: ruda, smėlio, terakotos, sodri žalia ir mėlynos atspalviai, kurie suteikia harmonijos, natūralumo ir ryšio su gamta pojūtį. Tačiau svarbiausia – drąsa būti savimi. Kaip yra sakęs Frankas Lloydas Wrightas: „Namai turėtų tarnauti gyvenimui, o ne būti tam tikra mada ar doktrina.“ Tad nebijokite eksperimentuoti – rinkitės meno kūrinius, šeimos relikvijas, suvenyrus iš kelionių, kurie jums kelia emocijas ir pasakoja jūsų istoriją.
Savo namų autentiškumą puikiai apibūdino Seras Terence’as Conranas: „Geras dizainas – tai ne tik grožis. Tai sąsaja su žmonėmis, jų gyvenimu ir jausmais.“ Tad kurdami savo erdvę pirmiausia galvokite apie tai, kas jums kelia džiaugsmą, suteikia ramybės ir kas leidžia jaustis savimi.
Namai – tai daugiau nei interjeras. Tai mūsų asmenybės atspindys, vieta, kurioje kuriame prisiminimus ir jaučiamės saugūs. Tad nebijokite būti originalūs, nebijokite laužyti standartų ir ieškoti savo unikalios išraiškos!“ – į skaitytojus kreipėsi „ELLE Decoration Lithuania“ vyriausiasis redaktorius, garsus žurnalistas Edvardas Žičkus.

Vilmanto Martinėlio nuotr.
2025-ieji: kas nauja ir madinga?
Naujausias tendencijas apžvelgė interjero ir dizaino tendencijų analitikė, „Instagram“ paskyros „veedias“ kūrėja Victoria Diaz.
Pasaulyje vis labiau populiarėja interjero tendencija, kai net ir statiškų objektų dizainas kuria netikėtą judesį ir veiksmą, – įsitikinusi jau du dešimtmečius gyvenimo būdo rinkos bei ateities vartotojų įpročius prognozuojanti Victoria Diaz. Gyvenimą Lietuvoje kurianti argentinietė neabejoja: žvilgtelėti į ateitį visuomet vilioja tiek smalsuolius, tiek profesionalus.
Kalbant apie turinį, populiaraus tinklaraščio victoriadiaz.eu autorė išskiria, kad randasi nauja tikslinė auditorija, kurią vadiname „The New Sensorialists“. Ši grupė sklandžiai nardo tarp realios bei virtualios erdvių ir neatsidžiaugia galimybe jas suderinti. Juos masina abiejuose pasauliuose esantys gaminiai ir galimybės. Namams jie ieško to, kas stimuliuotų jusles, o kasdienybei suteikia džiaugsmo. Savam statusui parodyti jie renkasi išskirtinius gaminius ir apšvietimo objektus. O 2025-aisiais jų raktiniais elementais tampa veiksmą ir judesį įkūnijantys dirbiniai. Štai kokie jie?
1. Renesanso sprogimas
Paulo Cocksedge’o sukurtas „Exploded Fruit Bowl“ vaisių dubuo yra puikus judesį kuriančio dizaino pavyzdys, kartu suteikiantis galimybę dėliojančiam vaisius ar daržoves jo savininkui pasijusti dizaineriu. Paprastas interjero elementas, vaisių dubuo, netikėtai tampa modernaus meno akcentu, primenančiu ikebaną ar Renesanso paveikslus.

(Nuotraukoje – Paulo Cocksadge’o vaisių dubuo „Exploded Fruit Bowl“)
2. Klasikinis požiūris į „Judesio“ dizainą
Banguojančios linijos žadina judesį, bet kelia ir ramybę, primena sraunią upę. Tokios organiškos formos tobulai tinka atpalaiduojančioms erdvėms. Nuo atgijusio fono iki lentynų dizaino – bangos interjere suteiks namams stilingo judesio pojūtį.


3. Žaismingas sienų ir rėmelių dizainas
Čia valiūkiškai atsikartoja bangos ir dar labiau pabrėžia lengvą apvadų žaismingumą.

4. Kitoks apšvietimas
Tendencijos pritaikymas apšvietime išties įnoringas. Lempos, sukurtos ne tik šviesti namuose ar darbinėje aplinkoje, bet ir apšviesti draugijai, žmonių judesiui ir jų pašnekesiams. Ar kada pro atvertą langą patekęs vėjo gūsis yra po visą kambarį išblaškęs popieriaus lapus? Būtent tokio įspūdžio šiemet ir derėtų norėti: namų aksesuarų su turtingu pasakojimu, erdvių, žadinančių nuotaiką ir kūrybingumą.

(Nuotrauka: Paulo Cocksadge’o šviesos skulptūra „Light and Shade“)
5. Skaitmefizinis požiūris
Naujosios stilistikos mėgėjai yra be galo išraiškingi, kūrybingi, sąmoningai pozityvūs ir laisvos saviraiškos, todėl mielai meta iššūkį tradicinėms interjero dizaino koncepcijoms. Produktai su retro kultūros nuorodomis patraukia jų dėmesį žaismingumu ir raginimu veikti.


6. Tendencijų pradžia
Visų naujai kylančių tendencijų šaknys yra praeityje, o šią „dinamišką ir judesį skatinančią dizaino kryptį“ geriausiai iliustruojančiu pavyzdžiu pasirinkau Alexanderio Caldero mobilumą. Kaskart, kai pagalvoju apie Caldero darbus, mano oda pašiurpsta. Jo aukščiausio lygio meistrystės kūriniuose erdvė susilieja su jas atgaivinančiais iš pažiūros paprastais, bet be galo turtingo dizaino kūriniais.

(Nuotraukoje – Diptikas su Alexanderio Caldero mobilaus dizaino kūriniais)