Ketvirtadienį parduotuvių lentynose pasirodė jau trečiasis „ELLE Lithuania“ žurnalo numeris. Pastarąjį papuošė nuomonės formuotoja, verslininkė Ieva Mackevičienė.
Žalia ir balta spalvomis nusidažęs leidinys šįkart skirtas tvarumui: jame dėmesys skiriamas minimalizmui, daiktams iš antrų rankų, pokalbiams su įkvepiančiomis asmenybėmis ir, žinoma, naujausioms stiliaus ir mados tendencijoms.
„Kasmet pasaulyje išmetama 13 tonų drabužių, iš kurių net 95 proc. galėtų būti perdirbami. Žmonės drabužius vis dar perka impulsyviai ir neapgalvotai, negailestingai išmeta ilgus metus garderobe kauptus, neretai etiketėmis puoštus daiktus. Kaip to išvengti?
Siekiant tvaresnio stiliaus, pirmiausia reikia pažinti save ir suprasti, ko jums iš tiesų reikia. Tad pirmasis žingsnis tvarios spintos link yra garderobo išgryninimas. Juk nereikalingų drabužių dažniausiai prisiperkame dėl to, kad nelabai suprantame, kas mums tinka ir ką mėgstame, – į skaitytojus kreipėsi vyriausioji „ELLE Lithuania“ redaktorė Irina Sinė. – Norėdami geriau pažinti save ir savo stiliaus poreikius, atsakykite sau į kelis klausimus: koks yra mano stilius?
Ieva Mackevičienė. Roko Darulio nuotr.
Koks yra mano gyvenimo būdas? Kokie drabužiai geriausiai jį atspindi? Kokios spalvos man patinka ir kokias norėčiau matyti savo spintoje? Kokio stiliaus rūbų man reikia daugiausia – formalaus, sportinio ar romantiško?“
Žinomumo kaina
Viršelio herojė I.Mackevičienė atsivėrė apie santykį su žinomumu. Trylika metų viešumoje esanti garsi moteris teigė, kad jau susitaikė su tuo, kad žmonės ją atpažįsta gatvėje.
„Visai neseniai, prieš trejus metus, sau jau kelintą kartą iškėliau klausimą, kodėl būtent aš esu tas žmogus, kuris gavo tokį kelią ir tokią didelę auditoriją. Tuomet susimąsčiau, ką geriausio tai auditorijai galiu duoti ir ką gero su tuo galiu nuveikti“, – pasakojo ji ir pridūrė, kad žinomumas turi ir visai kitą, blogesnę, pusę.
Ieva Mackevičienė. Roko Darulio nuotr.
I.Mackevičienė kalbėjo ir apie balanso paieškas. Anot jos, balanso karjeroje ir asmeniniame gyvenime įprastai imama ieškoti tuomet, kai nudegama. „Ieškoti balanso tiek gyvenime, tiek karjeroje pradedi ne iš gero ir patogaus gyvenimo. Dažniausiai to ieškai jau stipriai nudegęs nuo kitų, darbo ar tiesiog nuo savęs“, – teigė nuomonės formuotoja.
Mažiau ir vėl yra daugiau
Žurnalo puslapiuose nugulė ir tekstas apie minimalistinę madą. Šioji tikrai verta atskiro dėmesio, nes jos apibrėžtis – itin plati.
Visų pirma, tai – iš kokybiškų medžiagų, tokių, kaip lino, veganišku šilku vadinamo tencelio ar kitų pasiūti apdarai, avalynė, kokybiški aksesuarai, juvelyrika. Minimalistinė mada siejasi ir su klasikiniu, iš mados neišeinančiu dizainu: aiškiais ir paprastais apdarų siluetais, neutraliomis spalvomis – juoda, balta, smėline, ruda, pilka. Tad kokius drabužius ir daiktus tikrai verta turėti savo spintoje?
GIVENCHY ir GUCCI pavasario-vasaros kolekcijos. Vida Press nuotr.
Drabužiuose ieško istorijų
Naujausiame numeryje rasite ir interviu su už Atlanto gyvenančia režisiere Lina Lyte Plioplyte. Moteris pasidalijo įdomiomis mintimis apie Lietuvos ir Jungtinių Valstijų skirtumus, karjerą bei išskirtinį savo stilių.
„Drabužių neperku dažnai, man patinka, kai jų duoda draugai. Drabužiuose ieškau istorijų. Ir maloniausia, kai jie šildo akį. O mano akis šildo raudoni atspalviai, juodi ir balti grafiniai sprendimai, tekstūros.
Man nepatinka nuobodumas. Manęs nerasi su džinsais ir pilku džemperiu nie-ka-da! Tada jaučiuosi kaip pilka pelė. O visa kita – ekspresyvumo išraiška. Kai noriu ilgų kojų, užsitempiu tampres, kai kažką spardau ir jaučiuosi gerai, apsiaunu kareiviškus batus. O kartais kaip tik norisi jaustis ypatingai moteriškai, tada puošiuosi „leopardais“ ir šilkais“, – sakė režisierė.