„Grožio procedūros turi ne tik fizinį, bet ir emocinį teigiamą poveikį“, – teigia „Biologique Recherche“ specialistė Raimonda Čiauškaitė. Dažniausiai jų metu sujungiami visi penki žmogaus pojūčiai: rega, klausa, kvapas, lytėjimas bei skonis ir taip siekiama sukurti malonią patirtį bei suteikti maksimalų teigiamą efektą.
Penkių pojūčių dermė
Pasak specialistės, atpalaiduojanti muzika procedūros metu – ne šiaip malonus garsas. Ji padeda atsipalaiduoti, sumažinti stresą ir depresiją, skatina endorfinų, vadinamųjų „laimės hormonų“, išsiskyrimą. „Tyrimai rodo, kad reguliari muzikos terapija gali sumažinti nerimo lygį ir pagerinti nuotaiką“, – sako R. Čiauškaitė ir priduria, kad tam tikros spalvos taip pat gali turėti raminantį arba energizuojantį poveikį. Pavyzdžiui, švelnios mėlynos ar žalios spalvos interjere gali nuraminti ir harmonizuoti, šiltos, saulėtos spalvos – skatinti kūrybiškumą ir gerinti nuotaiką. Masažas, t. y. lytėjimas, gali sumažinti kortizolio, streso hormono, lygį organizme ir padidinti serotonino bei dopamino, geros nuotaikos hormonų, gamybą, pagerinti miego kokybę. Apie teigiamą aromaterapijos naudą emocinei būklei taip pat daug informacijos. Kvapai tiesiogiai veikia limbinę smegenų sistemą, atsakingą už emocijas ir atmintį. „Tam tikri kvapai, pavyzdžiui, levandų ar ramunėlių, gali turėti raminantį poveikį, sumažinti stresą ir taip pagerinti emocinę būseną. Na, o jei po grožio procedūros salone ar grožio klinikoje pavaišinama gardžia, kvapnia arbata, malonumas dar labiau prasitęsia“, – neabejoja R. Čiauškaitė.
Masažas, t. y. lytėjimas, gali sumažinti kortizolio, streso hormono, lygį organizme ir padidinti serotonino bei dopamino, geros nuotaikos hormonų, gamybą, pagerinti miego kokybę.
Bendras šių penkių pojūčių derinys skatina fizinį atsipalaidavimą, mažina stresą, gerina emocinę sveikatą ir gyvenimo kokybę. Būtent todėl „Biologique Recherche“ ambasadoje tam skiriama tiek daug dėmesio. Jaukus interjeras, raminanti muzika ir kiekvieno uoslę sužadinantis kvapas pasitinka vos pravėrus duris. Na, o masažai ir švelnūs audiniai, naudojami procedūrų metu, bei atpalaiduojančios arbatos puodelis po procedūros patenkina likusius pojūčius ir sukuria ypatingą patirtį.
Galvos procedūrų magija
R. Čiauškaitės teigimu, vienos efektyviausių procedūrų, padedančių žmogui atsipalaiduoti, – įvairūs galvos masažai ar tiesiog plaukų ir galvos odos priežiūros procedūros. Galvos odos stimuliavimas – puikus būdas sumažinti stresą ir įtampą, „išlaisvinti“ laimės hormonus ir pagerinti nuotaiką. Jis taip pat gali būti naudingas sergantiems migrena ar besiskundžiantiems dažnais galvos skausmais. Masažai taip pat gali pagerinti galvos odos kraujotaką ir turėti didelę įtaką plaukų grožiui bei sveikatai.
„Dažnai kalbant apie plaukų grožį nesusimąstoma, kad būtent galvos oda – visa ko pagrindas. Juk tai vieta, kur prasideda plauko gyvenimas, kur jis dygsta, auga ir galiausiai iškrinta. Nuo galvos odos priklauso plaukų augimas, sveikata ir grožis“, – sako specialistė ir pabrėžia, kad „Biologique Recherche“ galvos odos ir plaukų procedūros atliekamos tik po išsamios diagnostikos specialiu aparatu. Tik tiksliai išsiaiškinus galvos odos būklę, atliekamas švelnus šveitimas ir pašalinami nešvarumai bei negyvos odos ląstelės. Reguliariai nušveičiant galvos odą, pagerėja kraujotaka ir plaukų folikulai geriau aprūpinami maistinėmis medžiagomis, taip pat sureguliuojamas sebumo išsiskyrimas, pašalinamos dulkės, plaukų formavimo priemonių likučiai ir kiti nešvarumai, stimuliuojama galvos oda, todėl mažėja įtampa ir stresas. Specialistė neabejoja: tai – pagrindas norinčioms sveikų, gražių plaukų.
Po galvos odos šveitimo naudojama specialiai parinkta kaukė, kuri atkuria plaukų skaidulas, žvilgesį ir švelnumą, pagerina plaukų atsparumą žalingiems aplinkos veiksniams. Procedūros metu naudojamas MIST aparatas, kuris sustiprina naudojamų priemonių veiksmingumą. „Kiekvienam klientui galva išplaunama su konkrečiai jo skalpo būklei tinkamu šampūnu, plaukai palepinami balzamu bei plaukų slinkimą stabdančiomis ampulėmis. Procedūros metu pasitelkiami specialūs masažiniai įrankiai: akupresūros lazdelės, rolai, šukos, šepečiai, kurie padeda pasiekti maksimalų atsipalaidavimo jausmą“, – pasakoja R. Čiauškaitė ir priduria, kad „Biologique Recherche“ tikslas – procedūromis pasiekti vidinį žmogaus pasaulį ir kartu pagerinti galvos odos ir plaukų būklę.