Gydytoja paneigė mitus apie populiarią HIFU procedūrą

Autorius
Neringa Šimkutė (reklama)
Nuotrauka
„Era Esthetic“ nuotr.

Intensyviu ultragarso aparatu atliekama HIFU – populiari neinvazinė odos atjauninimo ir veido pakėlimo procedūra. Viena iš estetinės ir lazerinės medicinos klinikos „Era Esthetic“ įkūrėjų, gydytoja dermatovenerologė-trichologė Jurgita Stoškienė, paneigia populiariausius mitus.

1. Visi aparatai – vienodi

Tai – vienas dažniausių mitų. Rinkoje yra daug aparatų, kurie skiriasi savo savybėmis ir technologijomis. Vieno universalaus nėra. Dėl to ir turime kelis skirtingus: stipriausią pasaulyje „Ulthera“, „Ultraformer IV MPT“, „Ultraformer III“. Patyręs gydytojas ar medicininį išsilavinimą turintis specialistas pagal individualias žmogaus savybes parenka, kuris konkrečiai aparatas yra jam tinkamiausias ir gali padėti pasiekti geriausių rezultatų.

2. Kaina – nesvarbi

Nors mažesnė procedūros kaina visada vilioja, labai svarbu žinoti, kad pigūs aparatų modeliai gali būti nekokybiški, nesaugūs, turėti mažiau technologinių pranašumų. Procedūros, atliktos tokiu aparatu, gali būti ne tik neveiksmingos, bet net ir žalingos, todėl rekomenduoju HIFU rinktis ne pagal kainą, o klinikos ir specialisto patirtį.

3. Nematote rezultatų, nes procedūra netinka

Kad ir koks puikus būtų aparatas, svarbiausias veiksnys – gydytojo ar medicininį išsilavinimą turinčio specialisto patirtis. Net naujausias, moderniausias ir kokybiškiausias prietaisas gali nesuteikti trokštamų rezultatų, jei jį naudoja nepakankamai kompetentingas specialistas.

Atkreipkite dėmesį į gydytojo ar kito specialisto kvalifikaciją, turimą patirtį su HIFU ir gebėjimą individualizuoti procedūrą. HIFU – veiksmingas nechirurginis veido koregavimo būdas, bet tik su tinkama procedūros planavimo ir specialisto pasirinkimo strategija.

4. Procedūra sunaikina riebalinį audinį

Jeigu procedūra atliekama tinkamai, įvertinus paciento anatomiją ir parinkus tinkamą jam aparatą, nei odos paviršius, nei gilesni jos sluoksniai nepažeidžiami. HIFU galima atlikti net tada, kai nėra poodinių riebalų, tačiau svarbu parinkti tinkamą techniką, skirtą tik paviršiniam odos patempimui.

Tinkamai atliekama procedūra neturi pažeisti riebalinio audinio. Visgi, jei ją atlieka nekvalifikuotas specialistas, naudojamas nekokybiškas prietaisas, gali pasireikšti nepageidaujami šalutiniai efektai.

„Era Esthetic“ nuotr.

5. Procedūros rezultatas matomas iškart

Įprastai žmogus iškart po procedūros atrodo jaunatviškiau, tarsi gerai pailsėjęs, tačiau procedūros efektyvumas ir matomi pokyčiai gali skirtis priklausomai nuo individualių odos savybių ir atliekamų korekcijų.

Reklama

Dažniausiai praėjus kelioms dienoms po procedūros oda tampa stangresnė, o vėliau, per 3–9 mėnesius, rezultatas dar labiau ryškėja. Per tą laiką pasigamina naujų kolageno skaidulų, suteikiančių odai elastingumo ir veido patempimo efektą.

6. Rezultatas – trumpalaikis

Įprastai HIFU procedūra atliekama tik kartą gyvenime. Jei norisi stipresnio odos patempimo efekto arba paryškinti atskiras problemines zonas, procedūrą galima kartoti po metų („Ultraformer III“ ir „Ultraformer IV MPT“ aparatais).

Vienas didžiausių procedūros privalumų – ją galima atlikti visus metus. Ultragarsas nepažeidžia odos paviršiaus, tad žalingi ultravioletiniai spinduliai nedaro odai daugiau žalos nei įprastai.

7. HIFU – ilga ir skausminga procedūra

Netiesa. Viso veido atnaujinimas užtrunka maždaug valandą. Pojūčiai, žinoma, individualūs, tačiau procedūra tikrai nėra skausminga. Kai kurie klientai jaučia šilumą, kiti – snaudžia ir išvis nieko nejaučia. Po procedūros oda gali būti lengvai paraudusi, tačiau paraudimas per porą valandų praeina.

Kitą dieną liečiant veidą gali jaustis, kad audiniai šiek tiek jautresni, tačiau daugiau jokio poprocedūrinio periodo diskomforto nepastebima. Aišku, jei HIFU metodas taikomas „aklai“ – bandant nuspėti, į kokią vietą nukreipti impulsą, – procedūra gali būti skausminga, neefektyvi ir net pavojinga.

8. Tinka tik pagyvenusiems žmonėms

Dažnai klaidingai manoma, kad procedūra skirta pagyvenusiems žmonėms, tačiau iš tiesų ji gali būti atliekama ir jaunesniems (nuo trisdešimties metų), nes stimuliuoja kolageno gamybą, padeda išsaugoti odos struktūrą ir užkirsti kelią ankstyvam senėjimui.

HIFU gali būti pritaikyta individualiai tiek pagal odos tipą ir būklę, tiek pagal amžių ir gali būti idealus sprendimas žmonėms, kurie nepasirengę chirurginei intervencijai, nori pavėlinti šių operacijų atlikimą keleriais metais ir net po jų, siekdami papildomo odos stangrumo.

„Era Esthetic“ nuotr.

9. Procedūra skirta tik veidui

Nebūtinai. Procedūrą galima atlikti ne tik veido, bet ir dekoltė, kaklo, žastų, pilvo, kelių, plaštakų ir kitose srityse. Tai labai plačiai pritaikoma procedūra, padedanti atjauninti odą ir išvaizdą: sumažinti raukšleles, suteikti odai tvirtumo ir elastingumo, pakontūruoti veidą, paryškinti žandikaulio liniją, sumažinti pagurklį ir maišelius po akimis, pakelti antakius, vokus, atkurti veido ovalą.

Išskleisti