Įvaizdžio dizainerė O. Kekienė: „Visada norėjau sukurti šventyklą grožiui“

Autorius
ELLE Lithuania
Nuotrauka
Elle Lithuania nuotr.
CLASSIC IAB | straipsnio pradžioje 970x250
Reklama

„Grožis papildo mūsų gyvybines jėgas“, – įsitikinusi įvaizdžio dizainerė, kostiumų dailininkė, mados lektorė Olesė Kekienė. Ji tapo pirmąją naujos „Elle Lithuania“ tinklalaidės „Estetikos stalas“ pašnekove, kurioje apie estetiką ir grožį bus kalbinami įdomiausi šioje srityje veikiantys ir kuriantys žmonės Lietuvoje.

Viena iš nuolatinių įvaizdžio dizainerės veiklų, pasak O. Kekienės, nuolat analizuoti žmones, juose vykstančius procesus ir tai, kaip jie atsispindi išvaizdos, aplinkos estetikos pasirinkimuose.
Tinklalaidėje ji pasakojo, jog neseniai aptiko terminą „neuroestetika“ ir suprato, kad atrado sritį, kurią jau ne vienerius metus intuityviai tyrinėjo.

Tai itin perspektyvi ir šiuo metu sparčiai auganti neuromokslų sritis, kurioje tyrinėjamas estetikos poveikis žmogui, jo smegenims. „Estetiškoje, natūralioje, darnioje aplinkoje žmogus, jo kūnas jaučiasi tiesiog gerai, ir tai įrodyta mokslo“, – sakė O. Kekienė.

Reklama

Šie suvokimai ją dar labiau paskatino kurti tokį dizainą, kuris palankiai veiktų žmogaus kūną ir psichiką. „Ieškojau, kaip galima neuroestetikos principus pritaikyti kuriant dizainą, architektūrą, meną, kaip juos galima taikyti pedagogikoje, namuose, aprangoje, madoje, maiste“, – pasakojo pašnekovė, pernai įkūrusi savo atradimų įkvėptą ženklą „Designsense“.

Pokalbyje ji taip pat pasakojo apie savo organizuojamas estetinių patirčių keliones ir visai neseniai vykusią išvyką į Paryžių bei savo, kaip estetikos kūrėjos, tikslą.

Tinklalaidė „Estetikos stalas“ – tai pokalbiai apie estetiką ir grožį iš įvairių, dažnai netikėtų perspektyvų – mados, mokslo, meno, verslo. Ši tinklalaidė yra naujos „ Femina Bona“ krypties „Estetikos someljė“ edukacinė iniciatyva. Jos tikslas – lavinti visuomenės estetinį skonį, tyrinėti naujas estetinės kultūros išraiškas ir tai, kas kuria giliausius gyvenimo pojūčius.