Japonų grožio paslaptys: kaip išlikti jaunatviškai be drąstiškų procedūrų?

Autorius
Neringa Šimkutė (reklama)
Nuotrauka
DSD/ Pexels ir asmeninio albumo nuotr.
CLASSIC IAB | straipsnio pradžioje 970x250
Reklama

„Japonai visuomet buvo ir tebėra mano sergėtojai, išmokę, kad nevalia kištis į gamtos sukurtą bazę“, – sako japonų prevencinės medicinos ekspertė Erika Stankevičiūtė ir dalijasi išmoktomis iš japonų pamokomis.

Erika, su japonais dirbate jau 20 metų, ko iš jų išmokote?

Japonai mane išmokė ne tik grožio, bet ir gyvenimo būdo, mitybos įpročių. Juk į šią šalį su mama nuvykau palyginti jauna, būdama vos 30-ies. Vis dar prisimenu vieną juokingą įvykį. Tradiciškai japonų porcijos yra mažos, vos dvi krevetės vienoje tempuros porcijoje. Tačiau aš tempurą tiesiog dievinu, tad užsisakiau iškart tris porcijas. Kai padavėjas nešė man patiekalus, visa salė gręžėsi pasižiūrėti, kas gi tas galiūnas, suvalgysiantis net tris porcijas. Tuomet skaniai pasijuokėme.

Manau, kad dabar man bet kokiame versle būtų lengva, ir tai – japonų nuopelnas. Amerikietiška verslo mokykla moko vadybos sistemos, o japonai vertina mokėjimą stebėti, pažinti vienas kitą ir siekti harmoningo bendravimo, jokiu būdu neužgauti partnerio savo elgesiu.

Neatsargiai ištartas žodis ar akių žvilgsnis gali lemti verslo projekto baigtį. Jie turi unikalią atmintį, pastebi menkiausias detales, gali net įvardyti, kokius batelius avėjau ir ką užsisakiau restorane.

Labiausiai vertinu jų gebėjimą nujausti grožio pasaulio naujienas, kaip sako patys japonai, „skaityti iš oro“. To galima pasiekti tik būnant visiškoje minčių tyloje ir ramybėje. Anksčiau nesuprasdavau, kam reikalingos ilgos 4–6 valandų vakarienės, per kurias sėdi, stebi gražų sodą, šnekučiuojiesi, aptari, rodos, nereikšmingus dalykus, o tada grįžęs namo supranti, kad nusprendėte be galo daug svarbių dalykų.

Kokių japonų grožio pamokų gavote?

Japonai taip mane įtraukė į grožio pasaulio magiją, kad neturėjau net laiko išbandyti lazerinių veido procedūrų ar populiarių intervencijų. Aš visuomet buvau apsupta kultinių japonų grožio produktų, todėl susiformavo įgūdis prižiūrėti save nuosekliai, grožio ritualus derinant su funkciniu maistu ir natūraliomis procedūromis.

Dabar esu 51-erių ir, manau, galėčiau būti pavyzdžiu, kaip nuosekliai save puoselėjant galima išsaugoti gražiausią savo versiją.

Asmeninio albumo nuotr.

Reklama

Ar niekuomet kojos nekišo vakarietiškas požiūris?

Žinoma, per tiek metų buvo ir susižavėjimo, ir prieštaravimų. Būdavo, kad prieštaraudavau ir prašydavau drastiškų grožio priemonių, tačiau kaip atsaką gaudavau patarimų, kodėl neverta naudoti ypač stiprių ingredientų ar produktų, kardinaliai keičiančių odą. Japonai visuomet buvo ir tebėra mano sergėtojai, išmokę, kad nevalia kištis į gamtos sukurtą bazę. Galime ir reikia ją gerinti, bet ne kardinaliai keisti.

Tos ilgos diskusijos ne tik apsaugojo mane nuo drastiškų pokyčių, bet ir išmokė nuolankumo. Apskritai, iš jų išmokau, kad gyventi reikia neskubant. Valgyti įvairų maistą, mėgaujantis, nedidelėmis porcijomis, papildyti mitybą fermentuotais produktais, ankštinėmis daržovėmis, vengti sauso maisto.

Moterims rekomenduojama rinktis tempimo ir kardiotreniruotes. Japonija – jogos, čigongo ir bėgimo šalis.

Kaip apibūdintumėte sąvoką „graži moteris?

Manau, moteris turi nesiblaškyti ir ištikimai siekti savo svajonės. Taip pat tausoti savo unikalumą, nepasiduoti drąsiems grožio eksperimentams. Man gražus žmogus yra harmonija: kūno, ramios sielos ir meilės savo artimajam.

Esu įsitikinusi, kad kiekviena moteris gali pasiekti tokių rezultatų, sekdama japonų pavyzdžiu. Natūralus grožis ir ilgalaikis jaunatviškumas gali būti pasiekiamas be drastiškų procedūrų, ir aš esu gyvas to įrodymas.

Kokie produktai Jums padeda puoselėti išvaizdą?

Esu lietuviško ir japoniško gyvenimo būdo derinys, tad savo kasdieną papildau kultiniais grožio produktais. Mano favoritai – „NMN Eye Sheet Mask“ paakių padeliai, „YUKOBI Pure Essence“ esencija su placentos ekstraktu, „Spa Treatment Essence Lotion“ tirpinto ledyno vandens ir šilko losjonas bei funkcinių maisto papildų „Longevity Premium“ programa, papildanti visas mano organizmo sistemas.

Renkuosi ne atskirus maisto papildus, o harmoningą programą, kurią sudarėme kartu su Japonijos „Anti Age“ asociacijos įkūrėju prof. Yonei Yoshikazu. Kadangi mūsų organizmo veiklą lemia pagrindinės penkios sistemos – kaulų, jungiamojo audinio, hormonų, nervų ir psichologinė, – „Longevity Premium“ programą sudaro produktai, kurie veikia visas šias sistemas – „Hokkaido Collagen Premium“ kolagenas, „Matrix Premium Shots“ enzimai, „Donan“ koralinis kalcis su multimineralais ir inovatyvus antioksidantas „A-O Suppl“. Šių produktų poveikį patvirtina klinikiniai japonų tyrimai, tad vartoju ir mėgaujuosi rezultatais.