Kaip kasdienę grožio rutiną paversti tvaresne?

Autorius
ELLE LITHUANIA
Nuotrauka
Venus HD Make-up & Perfume / Pexels
CLASSIC IAB | straipsnio pradžioje 970x250
Reklama

Atkreipkime dėmesį į kūno priežiūros ir grožio rutiną – ką galėtume padaryti, kad kasdiene veikla mažiau terštume gamtą. Siūlome kelis paprastus būdus, kaip prisidėti prie aplinkos puoselėjimo.

Priemonių papildymai

Kasmet grožio pramonė pagamina daugiau nei 120 milijardų pakuočių, deja, dauguma jų nėra perdirbamos. Sumažinti pakuočių keliamą gamtos taršą galima renkantis kosmetikos prekių papildymus. Pasibaigus produktui pakuotė ne išmetama, o papildoma nauju produktu.

Daugelyje grožio prekių parduotuvių rasite skysto muilo, dušo želės, veido ar kūno kremo ir kitų kosmetikos priemonių papildymų, o kai kurie gamintojai pristato ir makiažo priemonių papildymus (lūpų dažų, akių vokų šešėlių, skaistalų ir pan.). Naudodami produktų papildymus ne tik saugome gamtą, bet ir sutaupome, nes papildymas kainuoja mažiau nei naujo produkto ir pakuotės komplektas. Šiandien tokią galimybę siūlo tiek populiarūs kosemtikos ženklai, tokie kaip „M.A.C.“ ar „Make Up For Ever“, tiek prabangos kategorijai priskiriamos kosmetikos gamintojai „Chanel“, „Dior“, „Prada“ ar „Giorgio Armani“.

DS stories / Pexels nuotr.

Vandens taupymas

Dantų valymo procesas trunka bent kelias minutes. Jeigu valydamiesi dantis paliekate bėgti atsuktą vandenį, per mėnesį veltui sunaudojate daugybę litrų vandens. Vandens taupymas ne tik padeda išsaugoti ekosistemą, bet ir sumažina mokesčių sąskaitas. Taip pat užsukti vandenį duše galite, kai: depiliuojatės, atliekate odos šveitimą, muiluojate galvą ar kūną, tepate plaukų kondicionierių ar kaukę ir pan.

Reklama
Ron Lach / Pexels nuotr.

Skutimosi peiliukai ir dantų valymo šepetėliai

Vienas itin aplinką teršiančių plastikinių objektų, apie kurį dažnai nesusimąstome, yra vienkartiniai skutimosi peiliukai. Jie greitai nudyla, juose sparčiai kaupiasi mikrobai, todėl vienkartinius peiliukus reikia keisti jau po kelių skutimosi procedūrų. Per 3-4 mėnesius keisdami vienkartinius skustuvėlius sukauptume nemažą kiekį nereikalingo plastiko. Gamtą labiau tausojanti alternatyva – ilgalaikis skutimosi peiliukas su keičiamais ašmenimis. Naudodami tokį, keisite tik skustuvo galvutę, o ne visą korpusą, tad ir nereikalingo plastiko bus kur kas mažiau.

Taip pat sumažinti plastiko taršą galima standartinius plastikinius dantų šepetėlius pakeitus mediniais. 

Miriam Alonso / Pexels nuotr.

Mažiau prekių

Kasmet dekoratyvinės kosmetikos poreikis auga milžinišku tempu. Kasdien mus masina viena kitą vejančios tendencijos, produktų naujovės ir unikalios formulės. Tačiau daugybė įsigytų produktų taip ir lieka vos paliesti, o kai kurie net ir neišpakuojami. Išbandyti naujoves smagu, tačiau ar tikrai kosmetikos lentynėlėje reikia kelių skirtingų makiažo pagrindų ir skirtingų blakstienų tušų? Vartotojiškumo mažinimas – tai, ką galime reguliuoti patys, todėl verta išsirinkti labiausiai patinkančius produktus, stengtis juos sunaudoti iki galo ir tik tuomet įsigyti naujus ar jų papildymus.

Kitas variantas, kaip džiaugtis naujomis kosmetikos priemonėmis, tačiau neišmesti beveik pilnų pasibaigusio galiojimo pakuočių – kelioniniai dydžiai. Mini talpos produkto pakaks, kad jį išbandytumėte ir įvertintumėte, ar verta pirkti didesnį kiekį.

Venus HD Make-up & Perfume / Pexels nuotr.