Trys žiemos mėnėsiai praleisti Lietuvoje Čilėje gyvenančiai juvelyrei Eglei Mykolaitytei nepraėjo be meninės kolaboracijos. Nuo kovo 22 d. „Miutto“ juvelyrikos studijoje bus galima pamatyti ir įsigyti juvelyrės pristatomą riboto leidimo unikalią 6 papuošalų/būsenų seriją, sukurtą bendradarbiaujant su dailininke ir tapytoja Ieva Trinkūnaite.
Bendradarbiavimas įvyko spontaniškai. Kaip pasakoja Eglė, paskutiniu metu ji jautė norą kažką „pasakyti“ papuošaluose, tačiau žodžiai pasirodė per daug tiesmuka išraiška tam, apie ką ji norėjo komunikuoti.
Šių metų sausio pradžioje juvelyrė užėjo į Pamėnkalnio galerijoje eksponuotą Ievos Trinkūnaitės parodą „Artumas“. „Supratau, kad noriu išsakyti dalykus ne žodžiais, o simboliais ir piešiniais, su Ieva susisiekiau jau kitą dieną. Taip 2 mėnesius užtrukęs bendradarbiavimas brėžiniais ir piešiniais virto papuošalais“, – pasakojo Eglė.
Ieva Trinkūnaitė – jaunosios kartos menininkė. 2020 m. baigusi grafikos studijas Vilniaus dailės akademijoje, ji dirba giliaspaudės technikomis, kuria mišrios technikos piešinius ir tapo. Menininkės kūriniai saugomi „Lewben Art Foundation“, „Sun Blanket Foundation“, Kinijos spaudos muziejaus bei privačiose kolekcijose.
Ieva neslepia džiugesio dėl įvykusio projekto sklandumo ir pasakoja, kad su Egle jai buvo malonu bendrabarbiauti. „Jaučiau, kad ji supranta mane iš kelių žodžių, nuo pat pradžių greitai radome bendrą kalbą. Įpusėjus mūsų kūrybiniam procesui, jos pastebėjimai apie mano kuriamas kompozicijas padėjo geriau jas išvystyti, o ji įdėmiai klausėsi ir išgirsdavo mano pasidalijimus. Aš jaučiau pasitikėjimą ir pati ja pasitikėjau.
Rezultatu labai džiaugiuosi, nes tai buvo viena iš mano svajonių – pamatyti savo piešinius juvelyrikoje. Savo paveiksluose kiekvieną kartą stengiuosi sukurti gyvūnus taip, kad žmonės galėtų į juos įsijausti, susitapatinti, o šį kartą galės juos ir nešioti! Tikiuosi jog kiekvienas susidūręs su šiais papuošalais dar labiau sustiprins savo vidinį balsą, kurį kiekvienas turime unikalų“, – teigė Ieva.
CAUGHT IN THE WILD išsiskiria monumentaliomis paleolitinį laikmetį menančiomis formomis, kurtomis piešiniui ir būsenai jame paryškinti. Kolekcija pasakoja apie tiesų tiesą, laukinį momentą, tikrumą, autentišką egzistencinį jausmingumą ir baimę būti užkluptiems savo emocijų nuogume. Užkluptiems to, kas mums dar nepažįstamas – medžiotojas tai ar miško sargas?
„Pasikliaukime intuicija“, – siūlo projekto autorės.
Eglės ranka graviruotas Ievos piešinių kompozicijas galite pamatyti nuo kovo 22 d., „Miutto“ studijoje, esančioje adresu Gaono g. 1 Vilnius.