Naują albumą „Plastika“ pristatantis Free Finga: „Mano augimo priežastis – stipri meilė“

Autorius
Pranešimas žiniasklaidai
Nuotrauka
Evelinos Deveikaitės nuotr.
CLASSIC IAB | straipsnio pradžioje 970x250
Reklama

Vienas ryškiausių Lietuvos muzikos atlikėjų Tomas Narkevičius-Free Finga pristato naują ilgametražį albumą „Plastika“. Pats albumas – ypač asmeniška atlikėjo gyvenimo refleksija, kuria po trejų metų pertraukos jis dalijasi su gerbėjais.

„Seniausiai albumo dainai yra daugiau nei septyneri metai – ji pradėta kurti dar prieš pasukant į rašymą lietuvių kalba. Dainas rašiau ir rinkau visų jau išleistų albumų kūrimo metu, atrodo, lyg joms būčiau laukęs ypatingos progos ar ypatingo albumo.

Pačioje pradžioje atėjo pavadinimas, kuris apibūdina visą šį laikotarpį. „Plastika“ – tai pokytis, arka ir aš pats turėjau tą praeiti, kad galėčiau šį albumą išleisti“, – albumo konceptu dalijasi T.Narkevičius.  

Kiekviena „Plastikos“ daina – lyg atskira istorija, kurią klausytojas galės išgyventi savaip. Klausytojas, anot Free Fingos, turėtų išsinešti sampratą apie pokytį.

Reklama
Dovydo Bučo nuotr.

„Pokytis yra natūralus dalykas. Viskas aplink keičiasi, su aplinka keičiamės ir mes, o tai būtinas procesas augimui. To pokyčio priežastis mano albume yra meilė ir tos stiprios meilės labai linkiu visiems gyvenime, nes jos pokytis atveria akis, praplečia suvokimą ir parodo mums savybes, kurių net negalvojom, kad turim“, – pasakoja Free Finga.

 „Plastikoje“ – ypač ryški precizika, kurios reikalauja ilgas kūrybinis procesas. Todėl kartais atrodo, kad kūrėjui turėtų būti sunku kurtą muziką paleisti ir atiduoti klausytojams. T.Narkevičius sako, kad albumą jaučiasi emociškai paleidęs.

„Kai esi sulindęs studijoje, nematai savęs ir muzikos iš šono. Tada atrodo, kad jis toks neįtikėtinai svarbus arba, kad už jo klaidas tave gali kažkas teisti. Bet pastarąjį mėnesį albumą jau esu emociškai atidavęs kitiems. Todėl dabar esu lengvas, semiuosi naujų įkvėpimų ir laukiu, kada galėsiu prisėsti su mane įkvepiančiais muzikantais, prie naujų dainų“, – sako T. Narkevičius.

Naujausio albumo dainas pirmieji galės išgirsti „Plastikos“ pristatymo koncertuose – kovo 28 dieną Vilniuje, „Lofte“ bei kovo 29 dieną Kaune, „Žalgirio“ arenos amfiteatre. Panašiu laiku pasirodys ir pirmieji naujojo albumo vinilai.