Į kino teatrus atkeliauja 30 metų kurta biografinė drama „Ferrari”

Šaltinis
Pranešimas spaudai
Nuotrauka
FERRARI, Eros Hoagland
CLASSIC IAB | straipsnio pradžioje 970x250
Reklama

Turbūt nėra pasaulyje bent kiek automobiliais besidominčio žmogaus, kuris nežinotų Ferrari vardo. Jau sausio 26 dieną mūsų šalies ekranuose pasirodys režisieriaus Michaelo Manno („Karštis“, „Visuomenės priešai“, „Majamio policija“, „Nakties įkaitas“, „Informatorius“, „Ali“) biografinis filmas „Ferrari“, pasakojantis apie bene juodžiausią automobilių legendos Enzo Ferrario (jį juostoje įkūnija aktorius Adamas Driveris) gyvenimo laikotarpį. Biografinė drama kurta net 30 metų, o Venecijos filmų festivalyje ji sutikta net septynias minutes trukusiomis žiūrovų ovacijomis.

Biografinė drama kurta net 30 metų, o Venecijos filmų festivalyje ji sutikta net septynias minutes trukusiomis žiūrovų ovacijomis.

Režisierius apie tai, jog ekranizuoja šią istoriją, viename interviu užsiminė prieš tris dešimtmečius, 1993 metais. Tuo metu pagrindiniame vaidmenyje jis įsivaizdavo Robertą De Niro. 2015-aisiais vaidmuo pasiūlytas Christianui Bale‘ui, tačiau dėl daugybės įsipareigojimų kino studijoms, šis per reikiamą laiką nesugebėjo priaugti reikiamo svorio. Vėliau vaidinti buvo kviečiamas Hugh Jackmanas, tačiau galiausiai, 2022-ųjų sausį, vaidmuo atiteko dviems „Oskarams“ anksčiau nominuotam A. Driveriui.

FERRARI, Lorenzo Sisti nuotr.

„Šiai istorijai reikėjo subręsti, suaugti ir tinkamai pasiruošti. Ji tokia, su kuria nebuvo galima skubėti, teko gerokai pavargti ir perteikiant tam tikrą laikmetį, ir kruopščiai suplanuojant lenktynių scenas. Nekalbu apie automobilius, kuriuos filmavome ir daužėme“, – apie juostos kūrimo užkulisius pasakoja režisierius.

Panašu, kad filmas ekranus pasieks ištobulintas tiek, kiek to siekė M. Mannas.

Reklama

„Daug dėmesio teko skirti ne tik pačiam scenarijui, bet ir vaizdams, net pačioms smulkiausioms detalėms. Juk žinome, kokie pastabūs ir priekabūs gali būti automobilių entuziastai, tad nepalikome jiems progų badymui pirštais. Turėjome prabangą neskubėti ir tai yra tobula galimybė bet kuriam režisieriui“, – sakė jis.

FERRARI, Lorenzo Sisti nuotr.

Juosta „Ferrari“ nukels mus į 1957-uosius. E. Ferraris gedi prieš metus mirusio vienintelio sūnaus Alfredo. Jo santuokai su žmona Laura (akt. Penélope Cruz) taip pat iškilusi grėsmė. Prieš dešimtmetį sutuoktinių įkurta automobilių gamybos kompanija – ant bankroto slenksčio.

Juosta „Ferrari“ nukelia 1957-uosius. E. Ferraris gedi prieš metus mirusio vienintelio sūnaus Alfredo. Jo santuokai su žmona Laura taip pat iškilusi grėsmė.

Gyvenimui dūžtant į šipulius, vienintelė sritis, kurioje Enzo jaučiasi galintis bent kažką pakeisti, yra jo kompanija. Desperatiškai ieškodamas galimybės ją išgelbėti, E. Ferraris nusprendžia, kad jo komanda dalyvaus pragarui prilyginamose „Mille Miglia“ – žiauriose, bekompromisėse ir velniškai pavojingose tūkstančio mylių (1600 kilometrų) atviro kelio ištvermės lenktynėse Italijoje.

Tačiau jos – pažymėtos avarijomis bei žūtimis. Kuo tai baigsis E. Ferrariui, pamatysime jau nuo sausio 26 dienos, biografinėje dramoje „Ferrari“.