Pasirodė naujos lietuviškos romantinės komedijos anonsas: režisierius įsileido kameras į savo butą

Šaltinis
Pranešimas spaudai
Nuotrauka
Tomas Vengris
CLASSIC IAB | straipsnio pradžioje 970x250
Reklama

Airių mergvakaris, savo šaknų ir aistros ieškantys izraeliečiai, Vilniaus klubų išsiilgęs didžėjus, lenkų pensininkus šokiravęs striptizo šokėjo siurprizas bei viską smalsiai tyrinėjanti valytoja iš Latvijos. Tiek visko spėja nutikti naujoje romantinėje komedijoje, kurios esmė užkoduota pavadinime – „5 ½ meilės istorijos viename Vilniaus bute“.

Naujausias režisieriaus Tomo Vengrio filmas iš tiesų sukurtas jo šeimos bute prie Vilniaus katedros, kuriame nutikusios tikros istorijos davė daug peno scenarijui. Jį JAV lietuvis parašė kartu su scenariste Tatia Rosenthal. Šio darbo rezultatas – penkios istorijos, tai yra, penkios poros, kurių kiekvieną ištinka meilės krizė. Tiesa, nė vienas personažas nenutuokia, kokių džiaugsmų ir vargų tarp šių sienų būta iki jo viešnagės.

Naujausias režisieriaus Tomo Vengrio filmas iš tiesų sukurtas jo šeimos bute prie Vilniaus katedros, kuriame nutikusios tikros istorijos davė daug peno scenarijui.

Tomas Vengris

Artėjant vasario 9 d., prieš pat Valentino dieną, suplanuotai  premjerai, paskelbtas pro rakto skylutę į butą pažvelgti kviečiantis filmo anonsas ir plakatas. Neatsitiktinai pastarajame pozuoja aktorė Velta Žygure, T. Vengrio kvietimu filme suvaidinusi valytoją Jolantą. Šis personažas, vis sugrįžtantis į meilės audrų nusiaubtą butą paruošti jį kitiems svečiams, yra lyg penkias mikroistorijas jungianti gija, taip pat palytėta Amūro strėlės.

Reklama

Filme taip pat vaidina Vidas Petkevičius, Jonas Braškys, Valene Kane, Alison Oliver, Marijus Mažūnas, Yiftach Klein, Hadar Ratzon Rotem, Ieva Andrejevaitė, Šarūnas Datenis, Géza Röhrig, Adelė Šuminskaitė, Gintautė Rusteikaitė, Skomantas Duoplys, Juliusz Krzystof Warunek, Magdalena Celowna Jankowska.

„5 ½ meilės istorijos viename Vilniaus bute“

Tomas Vengris 2019 m. prisistatė su itin sėkmingu pilnametražiu filmu „Gimtinė“, įvertintu ir Lietuvoje, ir užsienyje. Naujojo režisieriaus darbo pasaulinė premjera 2023 m. lapkritį įvyko Talino kino festivalyje „Juodosios naktys“, kur filmas tapo geriausiu tarptautinėje konkursinėje programoje „Rebels With a Cause“. „5 ½ meilės istorijos viename Vilniaus bute“ taip pat dalyvavo tarptautiniame Korko filmų festivalyje ir Airijos kino festivalyje Londone.

„5 ½ meilės istorijos viename Vilniaus bute“ yra Lietuvos, Airijos ir Latvijos bendros gamybos kino filmas, kurį finansavo Lietuvos kino centras, Europos Tarybos fondas „Eurimages“, „Screen Ireland“, Latvijos nacionalinis kino centras ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.