M. Levickis: „Žmonės dažnai komentuoja mano išorę, nors man svarbiausias yra vidinis jausmas muzikoje“

Nuotrauka
Kristinos Petrikonytės nuotr.
CLASSIC IAB | straipsnio pradžioje 970x250
Reklama

„Mano gyvenime estetika yra kasdienybė: mėgstu gerai atrodyti, gyventi gražioje aplinkoje, nueiti pasigrožėti meno darbais ir kurti estetiką garse, valandų valandas ieškodamas estetiško garso“, –  naujausiame tinklalaidės „Estetikos stalas“ epizode pasakoja akordeonistas Martynas Levickis.

Jis prisipažino prieš pokalbį „Google“ paieškoje suvedęs žodį „estetika“ ir nustebęs, jog pirmieji rezultatai buvo vien apie išorinį grožį. „Estetika yra ir jausmas, ir mokslas. Jausmas, su kuriuo gimsti, su kuriuo gebi derinti ir kurti grožį aplink save, savyje. Ir mokslas, tiriantis meno grožį, meno savybes“, –  sako M.Levickis.

Interviu pašnekovas pasakoja, kaip kuria estetinius patyrimus savo koncertuose ir kaip Martyną veikia komentarai apie jo šukuoseną bei prašymai „groti plaukais“.

Ar M.Levickis vis dar jaučia jaudulį prieš lipdamas į sceną? „Žinoma, jaudulys išlieka ir aš tuo džiaugiuosi. Kitaip tai būtų rutiniškas darbas tiesiog užlipti ant scenos ir kaip visuomet gerai sugroti. Tačiau tikrą estetinį pasitenkinimą galiu jausti, kai įvyksta kažkas netikėto. O tam reikia būti atsipalaidavus, jausti ryšį su auditorija – tada ir įvyksta stebuklai“, –  pasakoja Martynas.

Reklama

Tinklalaidėje jis taip pat kalba ir apie kitus savo vaidmenis – dėstytojo, kompozitoriaus, dirigento – pastebi, jog dažnai jo prašo kitus muzikantus pamokyti artistiškumo. M.Levickis teigia, kad išpildyti šio prašymo jis negali: „Aš pats to nesimokiau. Tai ateina, vystosi su tavimi. Kita vertus, galiu pamokyti scenos kultūros, judesio, savęs pateikimo, kurie yra labai svarbūs. Būdamas dar visai jaunas esu gavęs pastebėjimą, jog groju puikiai, bet į sceną žengiu nepasiruošęs laimėti ir visų pavergti. Nesakau, jog reikia įžengti kaip kunigaikščiui, tačiau vidinė energija yra svarbi.“

Ką Martynas veikia, kai negroja, kaip išvengia perfekcionizmo ir rūpinasi savimi? Taip pat, kokias jo abejones atskleidžia naujas dokumentinis filmas „Martynas Levickis. Dešimt tūkstančių detalių“. Apie visa tai klausykitės ir žiūrėkite naujausiame „Estetikos stalo“ epizode.

Tinklalaidė „Estetikos stalas“ – tai pokalbiai apie estetiką ir grožį iš įvairių, dažnai netikėtų perspektyvų – mados, mokslo, meno, verslo. Ši tinklalaidė yra naujos „ Femina Bona“ krypties „Estetikos someljė“ edukacinė iniciatyva. Jos tikslas – lavinti visuomenės estetinį skonį, tyrinėti naujas estetinės kultūros išraiškas ir tai, kas kuria giliausius gyvenimo pojūčius.