Paryžiaus aukštosios mados savaitėje – ypatingi amuletai

Autorius
Pranešimas žiniasklaidai
Nuotrauka
Pranešimo siuntėjų nuotr.
CLASSIC IAB | straipsnio pradžioje 970x250
Reklama

Paryžiaus aukštosios mados savaitės metu indų dizainerė Vaishali Shadangule pristatė savo 2024 m. rudens-žiemos mados kolekciją „Satori“. Kolekciją pristatyti padėjo Indijos juvelyrikos milžinė „Tanishq“ ir kritikų pripažinta aktorė Radhika Apte.

Šou vyko pačioje Paryžiaus širdyje. Savo svečius dizainerė nukėlė į kelionę po turtingą Indijos paveldą, ji įkvėpė naujos gyvybės tradicinei tekstilei.

Pavadinimas „Satori“ kilęs iš dzenbudizmo filosofijos. Kolekcijoje kūreja remiamasi staigaus nušvitimo ir gilios įžvalgos sąvokomis, šias temas ji perteikia drabužių dizainuose, kurie žadina aiškumą, paprastumą ir eleganciją.

Spalvų gamoje vyrauja prislopinti ir ramūs tamsiai baltos, švelnios smėlio ir šviesiai pilkos spalvos atspalviai. Indigo, sodrios bordo spalvos ir aukso akcentai naudojami nušvitimui ir dvasiniam turtingumui reikšti.

Reklama

Prabangūs natūralūs šilkai ir švelnūs audiniai pasirinkti dėl jų grynumo ir kokybės. Jų tekstūros yra glotnios, sukeliančios lengvo grakštumo ir sklandumo pojūtį.

Siluetai švarūs ir aptakūs, akcentuojamos plaukiančios linijos ir draperijos, kurios primena judesį ir laisvę. Drapiruotės pasirinktos neatsitiktinai – taip atiduodama pagarba tradiciniams indų drabužiams ir vertybėms, bet kartu išlaikomas šiuolaikiškumas.

Daugumą drabužių puošia ypatingi papuošalai – ta’wis (amuletai) – vilties ženklai, pagaminti iš įvairių kolekcijų likučių ir rankų darbo audinių, surinktų iš įvairių Indijos kampelių.