Paryžiečių grožio gidas: trumpi nagai, protarpinis badavimas ir jokių „rusiškų lūpų“

Autorius
MONIQUE LE DOLÉDEC
Nuotrauka
Marco Philberto nuotr.
CLASSIC IAB | straipsnio pradžioje 970x250
Reklama

Ką bendro turi Vanessa Paradis, Charlotte Gainsbourg, Caroline de Maigret, Lou Doillon ir Jeanne Damas? Pasaulio akyse jos visos įkūnija „paryžietę“ – archetipinį prabangaus grožio be pastangų simbolį ir tą unikalų „je ne sais quoi“ (liet. nesuprantu, kas) jausmą. ELLE atskleidžia jų paslaptis. Būkite įkvėptos!

„Paryžietiškas stilius yra mąstymo ir elgesio būdai. Jei reikėtų rinktis tarp rokerės ir abejingos buržuazės, paryžietė visad būtų pirmasis variantas. Jos paslaptis – laikotarpio jautimas ir jo panaudojimas savaip ir savo reikmėms…“. Taip savo „biblijoje“ „Parisian Chic: A Style Guide by Inès de la Fressange“ (liet. „Paryžietiškaa žavesys: Inès de la Fressange stiliaus gidas“) rašė didžiausia paryžietė iš visų. Taip, paryžietė tikrai ypatinga ir tai ypač pajusime labiau pasidomėję jos asmeniniu įvaizdžiu bei grožio rutina. 

Plaukų stilistui Johnui Nollet paryžietė – elegantiška moteris, nepaisanti to, ką galvoja kiti, ir puikiai žinanti, kaip susikurti asmeninį ypatingą stilių. Ji prisiima atsakomybę už savo pasirinkimus. 

Nors jos išvaizda nerėžia akies, ji mėgsta diskretiškumą, bet iš tiesų reguliariai lankosi pas kosmetologą, trenerį ir kirpėją. Nei makiažas, nei odos priežiūra paryžietei nebus prievolė (ji per daug vertina asmenybės laisvę), bet veikiau žaidimas. Kaip ir apsirengimo stilius – prabangu, bet su saiku. Mados sostinėje ji gatve žengia ar į metro lipa lengvai ir grakščiai. Kitaip tariant, paryžietės paiso subtilios „mažiau yra daugiau“ filosofijos, prie jos priderindamos ir meną mėgautis. 

JOS NATŪRALUS ŠVYTĖJIMAS

Vizitas pas veido priežiūros specialistą

Siekiant veido skaistumo, veido priežiūros specialistas – paryžietės grožio žodyne atsiradęs naujas žodžių junginys. Įprastai ji būtų ėjusi pas vietinį kosmetologą, atlikusi paprasčiausią „veido valymą“ ar depiliaciją. Dabar ji kas mėnesį turi pasimatymą su savo „facialist“ (liet. veido priežiūros specialistas). Kad veido oda būtų stangri ir sveika, ji ne tik jos priežiūrą, bet ir mankštą patiki į tikro specialisto rankas.

Nieko nėra smagiau nei kitą dieną po procedūros jausti maudymą skruostuose. „Ar žinojote, kad veido zonoje yra ne mažiau nei 50 raumenų?“, – klausia Marie Pelloile. Ji rūpinasi garsiosios paryžietės, pusantro milijono sekėjų „Instagram“ turinčios mados ir grožio ženklo „Rouje“ įkūrėjos Jeanne Damas veido oda.

„Mano technika – išlyginti, atpalaiduoti odą ir prisotinti ją deguonies. Masažo taškus ir judesius įkvėpė kobido technika. Nepamirštu ir kaklo bei dekoltė zonos ir švelnaus limfinių mazgų stimuliavimo.“ Prieš bet kokį masažą su aliejumi ar serumu didžioji dalis veido priežiūros specialistų atlieka „dvigubą valymą“ (su aliejumi ir pieneliu) bei švelnų šveitimą su fermentais, kurie mažiau pažeidžia odą nei kitos dalelės (galima įsigyti „Sisley“ ar „Oh My Cream“ priemonių).

JOS ADRESŲ KNYGELĖJE:

Marie Pelloile, Hotel Bachaumont, Bachaumont gatvė 18, Paryžius 75002 – @mariepeloille

Sophie Carbonari, Valois galerija 170, Paryžius 75001 – www.sophiecarbonarie.com

Marie Depoulain, Phalsbourg gatvė 6, Paryžius 75017 – www.mariedepoulain.fr

Delphine Langlois, La Boétie gatvė 17 bis, 75008 Paryžius – www.delphinelanglois.com

Françoise Morice, François 1er gatvė 58 bis, 75008 Paryžus

Ieškančioms prabangos:

L’Institut Guerlain, Eliziejaus laukai 68, 75008 Paryžius ir Dior Spa, Plaza Athenée, Montaigne aveniu 25, 75008 Paryžius.

ODOS PRIEŽIŪROS PRIEMONĖS

Prancūziška vaistinė 

Pirkdama receptinius vaistus vaikams paryžietė vaistinėje apsirūpina ir grožio priemonėmis. Vaistinėse ant kiekvieno kampo gausu geros kokybės prancūzų farmacininkų ir kosmetologų ištobulintų produktų. Paprasta, bet veiksminga sudėtis buvo pritaikyta jautriai odai, patvirtinta dermatologų ir už prieinamą kainą. Dauguma vizažistų taip pat naudoja šias priemones ruošdami modelių ar aktorių veidus makiažui prieš fotosesijas arba valydami odą po jų.

Pavyzdžiui, Clémence Poésy ir Vanessa Paradis makiažui valyti pamėgo „Collosol Eau de Lait“ pienelį. „Dermatologinės kosmetikos pasiūla mūsų vaistinėse yra unikali visame pasaulyje“, – teigia strateginių konsultacijų įmonės „Nelly Rody“ grožio skyriaus vadovė Chloé Arjona. „Paryžietės trokšta labai natūralaus grožio priemonių rezultato, sveikos odos ir plaukų švytėjimo.“ 

Jos vonios spintelėje: 

Micelinis valomasis vanduo „Bioderma H2O Micellar Cleansing Water“, pirmaujantis šioje srityje.

„Avène Thermal Spring Water“ – purškalas sudirgusiai ar jautriai odai. 

„Aderma Biologie Energie C Serum“ – atgaivinti pavargusiai, spindesį praradusiai odai.

„Caudalie Resveratrol Lift Redensifying Cashmere Cream“ – odai stangrinti. 

„Embryolisse Concentrated Creamy Milk“ – daugiafunkcė priemonė, galinti būti naudojama kaip makiažo pagrindas, drėkinamasis kremas arba kaukė. 

„Hyalu B5 Serum, La Roche Posay’s“ – ypač drėkinantis serumas, tinkantis tiek vasarą, tiek žiemą.

„Huile Prodigieuse Nuxe“ – dieviškai kvepiantis įvairios paskirties veido, kūno, plaukų aliejus. 

ŠVIEŽIAS ĮVAIZDIS 

Minimalios kosmetologinės procedūros

Visame pasaulyje žmonės atpažįsta „prancūzišką prisilietimą“ – unikalų Prancūzijos grožio chirurgų gebėjimą išlaikyti natūralumą. Nes Paryžiuje niekas nenori, kad jo plastinės operacijos būtų pastebėtos. Nekenčiame „rusiškų lūpų“ ar deformuotų skruostikaulių, profesionalumas reikalauja „lengvumo“. Ir Prancūzijoje, ir Jungtinėje Karalystėje dirbantis daktaras Antoni Calmonas patvirtina, kad paryžietė „verčiau jau bus susiraukšlėjusi nei perdaryta“.

Jos nori šviežumo jausmo, geros odos būklės (keli mezoterapijos seansai), nepajuodusių paakių ir mažesnių raukšlių (tam naudojamos botulino toksino arba hialurono rūgšties injekcijos). Labai populiarios ir LED sesijos.

Kitos šiuo metu daug dėmesio sulaukiančios procedūros pasiskolintos iš dermatologijos: retinolio terapija nakčiai (kolageno ir elastino gamybai skatinti), kaitaliojama su maitinamuoju kremu (oda drėkinama ir raminama) bei vitamino C procedūros. Kadangi įdegis nebėra madingas, paryžietė suprato, kad geriausiai nuo tamsių dėmių ar raudonio apsaugos SPF 50 filtrą turinti UV apsauga nuo saulės ištisus metus.

JOS MAKIAŽAS

Be pastangų 

Akivaizdu, kad paryžietės daug nesidažo, nes „tam neturi laiko“, be to, nepamiršta „mažiau yra daugiau“ taisyklės. Ji pamišusi dėl „natūralios“ ar beveik natūralios išvaizdos bet kokiomis aplinkybėmis. Šis makiažas „be makiažo“ puikiai atlieka savo darbą ir iš tiesų reikalauja pastangų.

Eidama iš darbo į vakarėlį, paryžietė pasiryškins lūpas raudonai, galbūt pasidarys dūminį akių makiažą ar tiesiog apves jas pieštuku kaip tai daro Charlotte Gainsbourg ar Caroline de Maigret. Ryškus raudonas lūpdažis taip pat tapęs jaunų moterų vizitine kortele, tarsi vintažinio glamūro ir savęs pabrėžimo ženklas. Jį pamėgusios tokios paryžietės kaip makiažo meistrė ir prekės ženklo „Violette_fr“ įkūrėja Violette Serrat ar dizainerė Jeanne Damas. Kiekviena moteris į savo grožio rutiną įtraukia tai, ką nori paryškinti. 

YSL pasaulinio grožio departamento vadovo Tomo Pêcheux manymu, „paryžietiškas stilius yra tartum „kaleidoskopas“ – labai minimalistinis ir tikslus, slepiantis kažką beprotiško. Man labai patinka viena žinomiausių pasaulyje leidėjų ir mados dizainerių Carine Roitfeld, mano akimis, tiesiog įkūnijanti paryžietės esmę. Ji kiek keista, maištinga buržuazė, dėvinti perregimą palaidinę, mūvinti sijoną aukštu skeltuku ar vilkinti tiesiog vyrišką kostiumą…“

Reklama

O jei jos rankinėje būtų vos trys daiktai? „Tai būtų „Touche Éclat“ šviesą atspindintis korektorius, tamsus akių tušas, bespalvis lūpų pieštukas ir labai raudonas „Le Rouge Slim N°21 by YSL“ lūpdažis, kuris labai universalus, visiems tinkantis“, – vardija vizažo meistras. „Svarbesnei progai dar turėtų nedidelę akių šešėlių paletę dūminiam akių makiažui susikurti.“ Paryžietė taip pat visada turės buteliuką vandens ir gerai drėkinančio rankų kremo. 

JOS RANKOS 

Rouge Noir nagų lakas

Paryžietė vengia netikrų nagų ar labai spalvingo manikiūro. Ji mieliau rinksis perregimą ar vos rausvą laką ir trumpus nagus. Tačiau yra viena spalva, tinkanti visiems gyvenimo atvejams, – „rouge noir“. 1995 metais „Chanel“ sukurtą laką įkvėpė viena mėgstamiausių Coco spalvų – vyšnios minkštimo. Tokia spalva išklotas „Chanel“ rankinių vidus. 

Aplinkai nekenksmingus, 90 proc. natūralios sudėties nagų lakus kuriantis prekės ženklas „Kure Bazaar“ neseniai sukūrė naują spalvą „La Parisienne“. Burgundiškai raudona „atitinka Paryžiaus dvasią“, teigia jos kūrėjas Christianas Davidas. „Mūsų klientės Paryžiaus parduotuvėse labai rūpinasi ir rankų bei nagų būkle, nes jos puikiai žino, kad amžius labiausiai reiškiasi ne ant veido, o ant rankų.“ Jų bestseleriu tapo drėkinamasis rankų balzamas su hialurono rūgštimi „Hyaluronic Acid Balm“.

Galiausiai, nagams stiprinti ir odelėms minkštinti paryžietė ant savo naktinio staliuko laiko nedidelę žavingą baltą dėžutę, kurią 1963 metais sukūrė „Dior“ – tai iš jūrų dumblių ir abrikosų aliejaus sukurtas „Dior’s Crème Abricot“.

JOS PLAUKAI

Ir netvarkingas įvaizdis

Ką šiuo klausimu mano legendinio salono „Carita“ plaukų stilistas ir kūrybos vadovas Johnas Nollet, kurį ištikimai seka tokios garsenybės kaip Monica Bellucci ar Vanessa Paradis, nepamirštant aktorių Maïwen, kurią jis šukavo filme „Jeanne Dubarry“, ir Sandrine Kimberlain?

„Paryžietė labai rūpinasi savo plaukų spalva, vyrauja Venecijos blondinės, rudi ar riešuto atspalviai. Kirpimai tvarkingi, su aiškiomis linijomis, pavyzdžiui, skruostikaulius vos dengiančiais kirpčiais.“ Jaunatvišką įvaizdį kuria arba ilgi plaukai, arba berniukiški kirpimai. Nevengiama „ką tik iš lovos“ efekto. Paryžietė arba neskiria labai daug dėmesio šukavimuisi, arba bent apsimeta to nedaranti. Ji tikra iliuzionistė su… puikia šukuosena. 

Jos adresų knygelėje:

Carita, 11 faubourg Saint Honoré 75008 Paryžius

Delphine Courteille, 28, rue du Mont Thabor 75001, Paryžius. Ištikimos klientės yra Inès de La Fressange ir Alexandra Golovanoff.

David Lucas, 20, rue Danielle Casanova 75001, Paryžius. Čia dažnai sutiksite dekoratorę Sarah Lavoine ar TV laidų vedėją Ophelie Meunier.

David Mallet, 14, rue Notre Dame des Victoires 75002, Paryžius. Mados redaktorių mėgstama vieta. 

Cut By Fred, 68 rue d’Hauteville 75010, Paryžius. Garbanotų plaukų ir instagramo karalius.

Jos plaukų procedūros 

Tinkamas šepetys ir gera priežiūra

Kai ką ši žinia gali ir šokiruoti, tačiau paryžietė kasdien tikrai neplauna galvos, o džiovintuvas taip pat nėra geriausias jos draugas. Kita vertus, rūpintis plaukais jai labai svarbu. Kaip tai daroma? Kas vakarą prieš einant miegoti tris minutes šukuojami plaukai ir galvos oda – kaip tai darė mūsų močiutės. Tik šiuolaikinė karta tai daro su nuostabiu prie plauko savybių prisitaikančiu šepečiu.

„Ši praktika buvo pamiršta, nors šepetys ir tapo visiems prieinamu daiktu“, – sako jauno, bet sparčiai populiarėjančio prekės ženklo „La Bonne Brosse“ viena įkūrėjų Fleur Desrobert. Reguliaraus šukavimosi nauda juk tikrai žinoma: mechaniškai iš plauko išvalomos dulkės ir kitos taršos, masažuojamas skalpas, skatinamas natūralus sebumo išsiskyrimas, todėl plaukas labiau žvilga, be to, šukavimasis mažina stresą.

Be to, paryžietė nevengia plaukus palepinti kokybiškais kremais. „Plaukų priežiūra yra naujoji odos priežiūra“, – sako „Sisley“ įkūrėja Isabelle d’Ornano, kurios sukurta „Hair Ritual by Sisley“ linija sparčiai populiarėja. Net ir prabangus „Guerlain“ kosmetikos ženklas sukūrė priemonių plaukams liniją „Hair care Abeille Royale“. Paskutinė, bet ne mažiau svarbi priemonė – baltomis gėlėmis kvepiantys „Kérastase Nutritive“ šampūnai ir kitos plaukų priemonės. 

Jos vonioje:

„Pearson Mason“ šepetys – tiesiog privalomas (4 dydžiai, guminė pagalvėlė) – galima įsigyti bet kurioje vaistinėje. 

„Officine Universelle Buly“ šerno šerių plaukų šepetys arba japoniški „Y.S. Park“ šepečiai, galima įsigyti Bonaparte gatvėje 6 Paryžiuje, 75006. 

IŠLIKTI LIEKNAI

Holistinė programa

Neketiname meluoti – paryžietė tikrai nėra sportui atsidavusi moteris, ji gana atlaidi sau. Jei ji negali išsikviesti trenerio į namus, tuomet rinksis švelnias sporto rūšis: pilatesą ar jogą, dviratį, jei nori kardiotreniruotės, lengvą pasiplaukiojimą baseine ar bėgimą, tačiau jokiu būdu nepersistengdama. Nors gali nustebinti ir iššūkiais, pavyzdžiui, su draugėmis ryždamasi 10 kilometrų „La Parisienne“ bėgimo varžyboms (artimiausios vyks šių metų spalį).

Kadangi mieste nebegali statyti automobilio, o ir šiaip jis nedraugiškas aplinkai, mieste ji juda arba dviračiu, arba pėsčiomis. Be to, ji nevengia grožiu pasirūpinti ir iš vidaus, maitinasi kuo sveikesniais produktais, vartoja kolageną ir kitus maisto papildus (iš Aime.com ar Hollidermie.com).

Kalbant apie mitybą, dauguma paryžiečių valgo vis mažiau mėsos (tik kartą ar du per savaitę), vietoj jos renkasi žuvį. Be to, renkasi sezonines daržoves, žalius arba termiškai apdorotus vaisius, kuriuos apibarsto pipirais ir ciberžole. Tai puikios uždegimus mažinančios medžiagos. Jau kelerius metus populiarus protarpinis badavimas, kurio imasi bent kartą per savaitę: 16 valandų – po vakarienės iki kitos dienos pietų – nieko nevalgo. Per dieną išgeria mažiausiai pusantro litro vandens arba žolelių arbatos. Likusias aštuonias valandas maitinasi įprastai. 

Mėgstamiausi gėrimai?

Visada – kava. Tiesa, nesaldinta ir ne daugiau nei du puodeliai per dieną. Žalioji arbata, nes ji – puikus antioksidantas. Ir, žinoma, retkarčiais geroje kompanijoje – taurė vyno prie sūrių padėklo. 

Jos aromato šleifas 

Kultūrinis paveldas

Prancūzijoje aromatas yra mados ir kultūros dalis. „Paryžiuje visi visuomet kvepinasi, – sako konsultacijų agentūros „Peclers“ grožio skyriaus vadovė Chloé Arjona. – Tai ne higienos klausimas, tai menas gyventi, būdas asmenybei kurti – ne mažiau svarbus nei drabužiai.“ Sakoma, kad paryžietė turi penkerius kvepalus, kuriuos kaitalioja pagal aplinkybes ir nuotaiką. Jos drabužių spintoje rasite mažą juodą suknelę, kelnių kostiumą, „Hermès“ rankinę ir ką nors iš „Guerlain“ klasikos.

Pavyzdžiui, Monica Bellucci neabejinga „Shalimar“, Camille Cotin renkasi „La Petite Robe Noire“, Lou Doillon – „Mitsouko“, Philippine Leroy-Beaulieu kvepinasi „Jasmin Bonheur“… Tokius kvapus paryžietė kaitalioja su lengvesniais, labiau tinkančiais savaitgaliui užmiestyje ar kelionėms prie jūros, pavyzdžiui, „Chanel“ aromatą „Deauville“ arba „Hermès“ kvapą „Jardin en Méditerranée“. 

Jos mėgstamiausi pasirinkimai?

„Fragonard“ kvapas „Orange blossom“ ir „Roger &Gallet“ „Cologne“ – nes paryžietė renkasi unikalias ir sudėtingas sudėtis, mėgsta aukštos kokybės nišinę parfumeriją, kaip kad didelė estetė aktorė Catherine Deneuve, liekanti ištikima „Guerlain“ „L’Heure bleue“, kuriuos mėgsta kaitalioti su „Frédéric Malle“ aromatais „Eau de Magniolia“, „Lipstick Rose“ ar „Iris Poudré“.

Be to, paryžietė tikrai neslėps, kad kvepinasi ir vyriškais kvepalais, pavyzdžiui, „Dior“ citrusų kvapu „Eau Sauvage“ ar „Caron“ levandų ir vanilės duetu „Pour un Homme“. Tiesa, naujausia jos aistra – „Louis Vuitton“ „Orage“, kuriame subtiliai atsiskleidžia pačiuliai, irisai ir vetiverijos. 

Tačiau šią apžvalgą baigsime paryžietei artima įžūlia nata, nes ir ji lieptų pamiršti visas klišes ir paryžietišku stiliumi paversti savo stilių. Kaip savo knygoje rašė Inès de la Fressange: „Neprivalai būti gimusi Paryžiuje, kad turėtum paryžietišką stiliaus pajautimą. Aš – puikus to pavyzdys, juk gimiau tolimajame pietiniame Sen Tropeze… Bet tai paprasta!“