Plastikos chirurgas J. Hayekas: „Lietuviai yra labai gražūs žmonės“

Autorius
Agnė Mačiulytė (reklama)
Nuotrauka
„Kardiolitos klinikos“ nuotr.
CLASSIC IAB | straipsnio pradžioje 970x250
Reklama

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Jamilas Hayekas jau kelis dešimtmečius laimę kuria Lietuvoje. Pas „Kardiolitos klinikos“ dirbantį mediką plūste plūsta pacientai, mat jis – visą kūną gražinančios kūno skulptūros operacijos (angl. Liposculption) pradininkas Lietuvoje.

J.Hayekas užaugo Libane. Kaip ir įprasta mediko profesiją pasirinkusiems, jo šeimoje buvo gydytojų. Visgi tapti gydytoju jis ryžosi ne tik dėl to – jį vedė pašaukimas. „Libane vyksta karas, jaučiau norą padėti nuo karo nukentėjusiems žmonėms. Na, o plastinę chirurgiją pasirinkau dėl kelių priežasčių. Pirmiausia, būnant šios krypties gydytoju galima padėti žmonėms pagerinti jų išvaizdą estetiškai. Antra, atlikus rekonstrukcines operacijas pagerėja asmenų sveikatos būklė“, – pasakojo lietuviškai puikiai kalbantis vyras.

J. Hayekas mokslus krimto Libane, Didžiojoje Britanijoje, bičiulio paragintas – ir Lietuvos sveikatos mokslų universitete. Lietuvoje jis liko paskatintas meilės – kartu su žmona, slaugos magistro studijas baigusia Agne Haeyk, augina keturis vaikus. Vis dėlto apsiriboti viena šalimi ambicingas chirurgas neketina: „Aš dirbu įvairiose valstybėse, vedu mokymus kolegoms iš įvairių šalių, taip pat kolegos iš įvairių šalių atvyksta pas mane į „Kardiolitos klinikas“ mokytis mano technikų.“

Lietuvoje gyvenate jau daugelį metų. Kas jums labiausiai patinka šioje šalyje?

Lietuva yra itin rami šalis. Labai džiaugiuosi, kad čia auga mano vaikai. Man taip pat patinka, kad lietuviai yra konservatyvūs žmonės, nes aš ir pats toks esu. Darbe vadovaujuosi taisykle „mažiau yra daugiau“, vertinu natūralumą.

Man labai patinka ir lietuviškas oras, mėgstu sniegą. Gaila, kad Lietuvoje nėra kalnų (šypsosi).

Specializuojatės kūno skulptūros srityje. Gal galite papasakoti apie tai plačiau?

Savo darbe labiausiai tobulinu tiek pilvo, tiek krūtų sritis, atlieku kompleksines operacijas po nėštumo. Taip pat darau 3D ir 4D kūno skulptūros operacijas, kurias dažniausiai atlieku jauniems žmonėms, kurie net ir sportuodami negali pasiekti specifinių rezultatų.

Kokias technologijas pasitelkiate savo darbe?

Pasitelkiu naujausias pasaulyje technologijas, tokias kaip „Vaser“, „Renuvion“, „Microair“ ir, siekdamas užtikrinti aukštą pacientų saugumo lygį operacijos metu, naudoju echoskopą. Visą šių technologijų kombinaciją vadinu „The Tower of power“.

Bet svarbiausia šiame darbe yra gydytojo profesionalumas, patirtis ir technika. Dėl šių technologijų galima itin patobulinti savo darbo rezultatus. Visuomet ieškau to, kas naujausia, investuoju tiek savo lėšas, tiek laiką (šypsosi). Noriu, kad kuo daugiau pacientų liktų patenkinti.

Reklama

Tačiau vien inovacijų neužtenka. Gydytojas turi būti talentingas – ne tik mylėti savo darbą, bet jausti, suprasti grožį, atsižvelgti ne tik į tai, ko pacientams norisi, bet ir ko jiems iš tiesų reikia, atsižvelgiant į jų kūno anatomiją.

„Kardiolitos klinikos“ nuotr.

Ką reikėtų žinotų apie liposkulptūros operacijas?

Šią procedūrą galima pasitelkti atliekant ir dideles operacijas, ir, tarkime, pilvo plastiką. Kūno skulptūrą galima atlikti nuo galvos iki kojų. Tai – ne riebalų nusiurbimas. Šios procedūros metu pagal kūno anatomiją yra išryškinami kūno raumenys.

Svarbu žinoti, kad ši procedūra netinka visiems pacientams. Ją galima atlikti asmenims, kurių KMI (kūno masės indeksas) yra ne didesnis nei 26, kurie prižiūri savo mitybą ir sportuoja, nerūko, gyvena sveikai. Norint išlaikyti gerus rezultatus, pacientams būtina įdėti pastangų. Geriausias rezultatas po operacijos matomas maždaug po 8 mėnesių, o grožio kelionė kartu su pacientu dažnai trunka iki 1 metų.

Vėlgi chirurgas, atliekantis šią procedūrą, turi būti talentingas, gerbti žmogaus anatomiją. Kol kas Lietuvoje esu vienintelis, į kurį pacientai gali kreiptis būtent dėl šios procedūros. Esu šios procedūros pradininkas Lietuvoje.

Šią procedūrą Lietuvos pacientams atliekate jau daugiau nei trejus metus. Ar ji sulaukia didelio susidomėjimo?

Tikrai taip, net labai didelio.

Kokių plastinių operacijų, procedūrų dažniausia nori lietuviai?

Lietuviai yra labai gražūs žmonės ir jiems dažniausiai reikia tik nedidelio chirurgų prisilietimo, rezultatų, kurie juos motyvuotų. Tiesa, taip pat sulaukiu ir daug pacienčių, pageidaujančių viršutinių lūpų, krūtų plastikos.