Purpurinis brangakmenis

Autorė
Vaidilė Marija Vasiliauskaitė (@vaidilemaria)
Nuotrauka
„Rolls-Royce“
CLASSIC IAB | straipsnio pradžioje 970x250
Reklama

2023-ieji prabangių automobilių gamintojui „Rolls-Royce Motor Cars“ buvo vieni sėkmingiausių ir
kūrybingiausių, to įrodymas – šiemet pristatytas kvapą gniaužiantis modelis „Rolls-Royce Amethyst Droptail“, pagamintas pagal specialų užsakymą.

„Rolls-Royce“ nuotr.

Unikalų kabrioletą „Rolls-Royce Amethyst Droptail“ garsioji britų kompanija sukūrė meno mecenatui, kuris savo kelionę nuo šeimai priklausančio brangakmenių butiko iki tarptautinių verslų panoro įamžinti automobilio dizaine. Jo ypatingų brangenybių, retų automobilių ir šiuolaikinio meno kūrinių kolekcija saugoma privačiame muziejuje, tad menui neabejingas užsakovas dizaineriams pateikė nelengvą užduotį – sukurti elegantišką ir meistrystės žinių reikalaujantį modelį, įkvėptą būsimam savininkui brangių elementų. Vienas tokių – jo sūnaus gimimo akmuo ametistas, simbolizuojantis ilgalaikiškumą, aiškumą ir atsparumą, dėl to automobiliui parinkta neįprasta ametistų spalva ir šio brangakmenio vardas. Šedevrui prilygstantis vienetinis modelis pristatytas užsakovo šeimai ir draugams privačiame renginyje Šveicarijoje.

„Rolls-Royce“ nuotr.

Meno globėjas automobilyje norėjo išvysti savo gimtojo regiono gamtos paveldą, todėl dizaineriai išorės apdailos įkvėpimu pasirinko ne tik ametistus, bet ir violetiniais atspalviais mirgančias dobilines gomfrenas, žydinčias netoliese kliento namų. Pagrindinė korpuso spalva – švelnus purpurinis atspalvis su subtiliu sidabro spindesiu, pavadintas „Globe Amaranth“ (liet. dobilinė gomfrena), jis paryškintas smulkiomis aliuminio miltelių dalelėmis, atspindinčiomis šviesą ir sukuriančiomis vaivorykštės efektą. Sodria violetine spalva „Amethyst“ nudažytas viršutinis automobilio kėbulas, šiuose dažuose naudotas raudonų, mėlynų ir violetinių žėručių mišinys, kuriuo išgauta ypatinga rausva spalva su metalo blizgesiu.

„Rolls-Royce“ nuotr.

Saulės šviesoje švelnus rausvas atspalvis ryškėja ir ant 22 colių ratų vidinės pusės, suteikdamas subtilų ir elegantišką kontrastą su veidrodiniu efektu poliruotu aliuminio paviršiumi. Kiekvienai automobilio detalei pritaikyti suasmeninti sprendimai, o šį dizaino sprendimą klientas palygino su spalvingu savo itin pamėgto ir pagal užsakymą siūto švarko pamušalu. Iš tolo atpažįstamų „Rolls-Royce“ automobilio priekyje esančių „Pantheon“ grotelių dalys šveistos ir poliruotos rankomis. Joms apdoroti pritaikyta sudėtinga technika, kurios koncepciją pasiūlė užsakovo sūnus – aukštosios laikrodininkystės kolekcininkas, įkvėptas kolekcijoje turimo istoriškai reikšmingo ir rankomis poliruoto laikrodžio. Kad būtų išgauta tobula grotelių apdaila, komandai prireikė daugiau nei 50 valandų darbo.

„Rolls-Royce“ nuotr.

Neįprasto dizaino aerodinaminė detalė puošia galinę automobilio dalį, kaip teigia gamintojai, tai vienintelis pasaulyje „neapdorotas“ medienos paviršius, sukuriantis spaudžiamąją jėgą. Mediena parinkta taip, kad būtų išgautas veidrodinio atspindžio ševrono raštas, rudi šios plokštės atspalviai suteikia violetiniams automobilio atspalviams dar daugiau išraiškingumo.

„Rolls-Royce“ nuotr.

Automobilį kūrusiai komandai iššūkiu tapo elektrochrominis stiklas, galintis pakeisti atspalvį, jam sukurti buvo eksperimentuojama net su 60 stiklo iteracijų. Stiklas gali būti visiškai nepermatomas arba permatomas, pirmuoju atveju jo spalva yra purpurinė, antruoju – švelnaus rudo atspalvio, atkartojančio karamelinę odinių sėdynių spalvą „Sand Dunes“. Salono medžiagų spalvas įkvėpė kliento pasiūlytas medienos pavyzdys – nuostabus koromandelis, išsiskiriantis intensyvia tekstūra ir ilgomis spalvų juostomis. Kad salonui naudota mediena atitiktų tuos pačius patvarumo standartus kaip ir išorinės dalys, o jos raštas nepriekaištingai derėtų, dizaineriams prireikė pusės metų ir daugiau nei 100 rąstų, iš kurių buvo atrinkta tinkamiausia mediena. Buvo vertinamas ne tik medienos raštas, bet ir atliekami atsparumo testai saulės spinduliams, lietui ir temperatūros pokyčiams. 

„Rolls-Royce“ nuotr.

Muziejaus vertą „Rolls-Royce Amethyst Droptail“ modelį vainikuoja centrinė prietaisų skydelio dalis, kurią Ženevoje rankomis pagamino garsių laikrodžių „Vacheron Constantin“ meistrai. Savininkas gali iš skydelio išimti laikrodį, turintį dvipusį retrogradinį ekraną ir dviašį turbiljoną, ir laikyti jį atskirai nuo transporto priemonės. „Vacheron Constantin“ glaudžiai bendradarbiavo su „Rolls-Royce“, kurdami šio laikrodžio dizainą, pritaikydami baltojo aukso pagrindą ir įtraukdami ametistų spalvą.

„Rolls-Royce“ nuotr.