Jūs dar nebuvote susidūrę su „mergaitiška matematika“ tokiu pavidalu. Mados pasaulis yra cikliškas – tendencijos ir stiliai dažniausiai atgimsta. Kadangi dirbu šioje srityje, dažniausiai atrandu tik naujus prekių ženklus ar dizainerius – visa kita atrodo pažįstama. Tačiau neseniai susidūriau su drabužių derinimo teorija, apie kurią anksčiau niekada nebuvau girdėjusi.
Pagal kai kuriuos šaltinius, ši taisyklė dar vadinama aštuonių taškų taisykle. Kiekvienas jūsų garderobo daiktas turi tam tikrą taškų vertę, o idealus aprangos derinys turėtų sudaryti septynis arba aštuonis taškus – niekada mažiau nei šešis ir ne daugiau nei dešimt.
Baziniai drabužiai, tokie kaip „Levi’s“ džinsai ar balti marškiniai, vertinami vienu tašku. Išskirtiniai, asmeniškumą atspindintys aksesuarai, kaip raštuotas šilkinis šalikėlis ar įdomūs auskarai – jau du taškai.
Pažvelkime į šią aprangos aritmetiką praktiškai. Jei dėviu platėjančias kelnes (1), berankovę palaidinę (1) ir balerinos tipo batelius (1), mano pradinė taškų suma – trys. Šis derinys nėra blogas, bet kiek nuobodus ir blankus. Jei pridėsiu tinklines kojines (1) ir zomšinį švarką (1), jau turiu penkis taškus. Galiausiai, jei pridėsiu gėlėtą skarelę (2) ir akinius nuo saulės (1), turėsiu puikų aštuonių taškų derinį.
Kiekvienas turi savo šios taisyklės versiją. Kai kas sako, kad daugiau nei aštuoni taškai jau per daug. „Svarbu prisiminti, kad aštuonių taškų taisyklė nevertina, kaip gerai atrodo apranga, o tik kiekvieną daiktą atskirai, kad visas derinys nebūtų per daug nuobodus arba per daug intensyvus“, – rašo tinklaraštininkė Stephanie Conklin.
Neaišku, kiek laiko egzistuoja ši taisyklė ar net kur ji atsirado. Tačiau akivaizdu, kad „TikTok“ platforma ją iš naujo išpopuliarino tarp stilistų ir mados influencerių. Mano nuomone, tai – tarsi orientyras, kurį verta turėti omenyje. Jei tą dieną vilkiu labai paprastą drabužį, pavyzdžiui, tiesaus kirpimo suknelę, galiu labiau pažaisti su aksesuarais ar papuošalais. O jei jau apsirengusi daugiasluoksniškai – sijoną ant džinsų, marškinėlius su užrašu ir bomber tipo striukę – tai man primena nepersistengti ir nepridėti dar krūvos apyrankių bei skrybėlės.
Ar kaip mados redaktorė rekomenduoju aklai laikytis šios 7 taškų taisyklės? Ne, bet turiu pripažinti – nuo tada, kai apie ją sužinojau, negaliu nustoti apie ją galvoti. Kiekvieną kartą rengdamasi prisimenu ją ir man tai patinka.
Šaltinio nuoroda: https://www.elle.com/fashion/personal-style/a64504068/7-point-rule-of-fashion-explained/