Raustanti oda, dažnai vadinama raudoniu, kuperoze, rožine, tiesiog jautria oda, – didelė ir dažna problema. 16 metų kosmetologe dirbanti Jurgita Žebrauskienė tvirtina, kad klientų, besikreipiančių dėl šios problemos, kasmet daugėja.
„Mokslinių tyrimų rezultatai rodo, kad apie 70 proc. suaugusiųjų savo odą identifikuoja kaip jautrią. Per pastaruosius du dešimtmečius jautrios odos savininkų padaugėjo net 55 proc.“, – pasakoja specialistė ir priduria, kad raustanti oda gali atskleisti organizme vykstančius uždegiminius procesus, kuriuos suvaldyti – būtina. Neretai odos raudonį lydi ir kitos problemos: spuogai, dermatitas, raukšlės, pigmentinės dėmės. Nereaguojant į šias būkles, gali atsirasti dar rimtesnių sveikatos problemų, be to, oda tiesiog ima greičiau senti.
Paklausta, dėl kokių priežasčių oda jautrėja ir rausta, specialistė įvardija daugybę veiksnių: įvairios ligos, vartojami vaistai ir preparatai, menopauzė, netinkama kosmetika, ypač gausi kvapiųjų medžiagų, buitinė chemija, pavyzdžiui, skalbikliai, plovikliai, muilas. „Oda turi savo ekostruktūrą – mikrobiotą, ant kurios knibžda galybė mikroorganizmų, palaikančių odos sveikatą. Naudodami netinkamas kosmetikos priemones, pažeidžiame šią terpę ir galime sukelti odos jautrumą“, – pasakoja J. Žebrauskienė.
Kosmetologė Jurgita Žebrauskienė.
Pasak jos, nuo raudonio priežasties priklauso ir problemos valdymo būdas. Jei raudonio priežastis – menopauzė ar sutrikusi skydliaukės veikla, sprendimai bus vieni, jei priežastis – jautri, išplonėjusi oda su paviršiuje esančiomis kraujagyslėmis, – jau visai kiti. „Svarbu suprasti, kad raudonio valdymas – kompleksinis procesas, apimantis labai daug dedamųjų“, – pabrėžia specialistė ir priduria, kad savo klientams procedūras ir kosmetiką ji parenka individualiai, vadovaudamasi holistiniais ir endobiogeniniais principais.
„Dažnai jautrią ir raustančią odą turintys žmonės mano, kad rūgštinės kosmetikos priemonės jiems netinka“, – sako kosmetologė ir iškart šį mitą paneigia: „Svarbu atrinkti tinkamus preparatus ir veikti holistiškai, atkreipti dėmesį ne tik į priemones, bet ir į organizmo vidų.“
Tyrimais įrodyta, kad raustančią, uždegiminę odą teigiamai veikia priemonės su vitaminu C, azelaino rūgštimi, niacinamidu, antioksidantais, specifiniais peptidais, augaliniais ekstraktais. Svarbiausia, atkurti stiprų apsauginį hidrolipidinį odos barjerą ir čia padeda tokie ingredientai kaip cholesterolis, skvalenas, įvairios riebalų rūgštys.
Individualias odos priežiūros rutinas sudaro ir procedūras J. Žebrauskienė atlieka su „Noon Aesthetics“ dermatokosmetika. Šio ženklo produktai, sukurti patentuota technologija, leidžia pasitelkti aukštų koncentracijų priemones ir veiksmingai spręsti odos problemas, nesukeliant nemalonių šalutinių pojūčių: dirginimo, deginimo, paraudimo. Pasak jos, net namų sąlygomis galima naudoti 11 proc. stiprumo vitamino C priemonę ar 20–25 proc. azelaino rūgšties produktus, jei naudojama saugi, kokybiška ir tinkama, specialisto parinkta kosmetika.