D. Dundulis – apie 40 mln. eurų atsiėjusios medicinos klinikos uždarymą: „Miegodavau po 2-3 valandas“

Autorius
Pranešimas žiniasklaidai
Nuotrauka
Pranešimo siuntėjų

Mažmeninių parduotuvių tinklo Lietuvoje įkūrėjas ir vadovas Dainius Dundulis, kurio turtas šiandien vertinamas šimtais milijonų eurų, dažniausiai viešumoje kalba apie ekonomiką ir politiką, tačiau laidoje sutiko šiek tiek praverti ir asmeninio gyvenimo duris.

Pastarieji mėnesiai jam, Lietuvos mažmeninės prekybos magnatui, ne vienerius metus patenkančiam į turtingiausių mūsų tautiečių sąrašą, buvo įtempti ir kupini profesinių nusivylimų, kadangi žlugo jo net trejus metus puoselėtas 40 milijonų eurų atsiėjusios Sostinės medicinos klinikos projektas.

Vos prieš kelis mėnesius atidarytą modernią kliniką verslininkas buvo priverstas uždaryti po to, kai prezidentas vetavo įstatymo pataisą, susijusią su privačių gydymo įstaigų išrašomų siuntimų tvarka. Šiam projektui Dainius atidavė visas savo jėgas, idėjas ir širdį, todėl patirta nesėkmė jo gyvenimą pavertė tikru pragaru: „Atvirai pasakius, miegodavau po 2–3 valandas, nebenorėjau nieko daryti ir eiti į darbą“, – sunkiausią momentą prisiminė Dainius Dundulis.

Verslininkas taip pat papasakojo, kokį sunkų kelią nuėjo daugiau nei tris dešimtmečius kurdamas savo dabar jau milijonus generuojantį vieną didžiausių mažmeninių parduotuvių tinklą Lietuvoje. Verslą pradėjęs neramiais devyniasdešimtaisiais, Dainius Dundulis susidūrė su savo parduotuvės sprogdinimais, slapstėsi nuo tuo metu vis dar siautėjusių mafijos gaujų: „Aš savo nuosavo būsto neturėjau, tai butus keisdavau kas pusmetį. Be to, aš iš tikrųjų dažnai būdavau išvažiavęs, mane asmeniškai būdavo labai sunku surasti.“

O kaipgi šiandien atrodo sau kone viską galinčio leisti žmogaus kasdienybė? Dainius prisipažino vis dar daug laiko skiriantis profesinei veiklai. Sukaupęs itin solidų žinių ir praktikos bagažą, dabar jis retai kada išminties semiasi iš populiariosios literatūros ar teorinių mokymų, dažniau pripažįsta pavyzdžiu pagrįstą tiesioginę praktiką.

Reklama

Štai ir pats prieš kurį laiką, jau valdydamas daugiau nei 50 parduotuvių, Dainius Vokietijoje nevengė pasimatuoti paprasčiausio pagalbinio darbininko batus, mat siekė įgyti daugiau profesinių žinių: „Aš buvau susitaręs su viena įmone, kur mane priėmė dirbti kroviku-praktikantu. Dvi savaites aš rinkau prekes, kroviau mašinas“.

Verslininkas tiki, kad tik parodę pavyzdį iš kitų galime tikėtis norimo rezultato, todėl užuot sėdėjęs biure, patogioje vadovo kėdėje, jis labai dažnai svečiuojasi savo valdomose parduotuvėse ir idėjų tiesiogiai semiasi bei patirtimi dalijasi su ten dirbančiais įvairias pareigas užimančiais darbuotojais.

Savo asmeninį gyvenimą ir keturių atžalų šeimą po devyniais užraktais slepiantis Dainius užsiminė ir vaikus auklėjęs panašiai – pats mokęs žemės ūkio darbų, nuo paauglystės sūnus pasiimdavęs į parduotuves. Verslininkas taip pat papasakojo apie iki šiol, net vaikams suaugus, puoselėjamas tradicijas ir vis dažniau sau leidžiamas poilsines keliones.

Iš viso per metus jis atostogauja net šešis kartus, tačiau vos po savaitę ar dvi, kadangi Lietuvoje jo visada laukia darbai. Su žmona išmaišęs didžiąją dalį pasaulio, pastaruoju metu Dainius nebeeksperimentuoja – grįžta į jau lankytas ir didžiausią įspūdį palikusias vietas.

Daugiau apie Dainiaus Dundulio pomėgius, verslo paslaptis ir parduotuvėse bei biure taikomas psichologines strategijas, o taip pat, kaip keisis maisto produktų kainos ateityje – šį antradienio vakarą, 20 val., laidoje „Bus visko“ per LNK.

x