5 patarimai, kurie padės ilgiau išlaikyti skintų gėlių puokštes

Autorius
Lėja Viktorija Voronovaitė
Nuotrauka
Elena Skoblova, cottonbro, ron lach/ Pexels nuotr.
CLASSIC IAB | straipsnio pradžioje 970x250
Reklama

Puokštė gėlių – viena mieliausių dovanų ir viena puikiausių interjerą pagyvinančių detalių. Deja, tinkamai gėlių neprižiūrint, jų grožis gali išblėsti greičiau, tad siūlome pasinaudoti žemiau aprašomais patarimais.

Gėlių paruošimas

Jei norite ilgiau džiaugtis skintomis gėlėmis, reikia tinkamai jas paruošti. Pirma, nukirpkite visus lapelius, mat kuo „nuogesnis“ stiebas, tuo daugiau vandens lieka žiedui ir jis lėčiau vysta. Antra, patrumpinkite stiebą: kirpkite įstrižai, 45 laipsnių kampu.

Vandens keitimas

Keisti vandenį reikėtų kas antrą dieną, kad aktyviai nesiveistų mikroorganizmai, pažeidžiantys gėles. Išplaukite ir vazą, ir pačius stiebus, ypač jei jie yra apgliaumiję. Vanduo turi būti šaltas, esant galimybei pasisemkite jo iš ežero. Ten yra mažiau chloro, kuris kenkia gėlėms.

Reklama

Gėlių derinimas

Tai yra svarbus aspektas, jei norite, kad puokštė jus džiugintų kuo ilgiau. Išties verta prisiminti, kad rožes, pakalnutes, gvazdikus ir narcizus reikia merkti atskirai nuo kitų rūšių. Nesumaišę gėlių joms padarysite didelę paslaugą, nes užkirsite kelią cheminių medžiagų sklaidai.

Plaukų lakas

Na, o kai jau tinkamai paruošėte ir suderinote gėles, reikia papildomai pasirūpinti jų išlaikymu. Vienas iš netikėtų būdų yra plaukų laikas, kuris apsaugos ne tik šukuoseną, bet ir gėlių puokštę. Atitolę maždaug 40 cm, saikingai apipurškite apatinę lapelių, žiedų pusę ir džiaukitės žydinčiomis gėlėmis ilgiau.

Cukrus ir obuolių actas

Dar vienas paprastas būdas pagyvinti puokštę – cukraus ir obuolių acto mišinys. Vazoje ištirpinkite 2 šaukštelius cukraus bei 2 šaukštelius obuolių acto. Šis „kokteilis“ ne tik pamaitins gėles, bet ir pristabdys kenksmingų mikroorganizmų veisimąsi.