Įsidėmėkite: 4 svarbūs keliautojos A. Ramoškaitės patarimai pakuojantiems kelionių lagaminus

Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotr.
CLASSIC IAB | straipsnio pradžioje 970x250
Reklama

„ELLE Lithuania“ ambasadorės, keliautojos, tinklaraštininkės, kelionių organizatorės Amandos Ramoškaitės kelionių žemėlapyje – 63 valstybės. Moteris kurį laiką yra gyvenusi septyniose šalyse, trijuose žemynuose. 

Anot tinklaraštininkės, jai labiausiai įsiminė Havajai, Mauricijus, Kenija. Havajai sužavėjo kultūra, įspūdį paliko ten gyvenantys žmonės, gamta. Mauricijuje itin įsiminė žydras vanduo, žali kalnai ir ten vyraujanti ramybė.

Kelionė į Keniją apskritai pakeitė lietuvės gyvenimą. „Dabar džiaugiuosi, jog keičiame ir mano klientų gyvenimus. Aptarnavimas, viešbučiai, gyvūnai – ši šalis žada patį geriausią poilsį. Ji, turbūt, yra numeris vienas mano mylimiausių krypčių sąraše“, – pasakojo ji. 

Slogesnį įspūdį A.Ramoškaitei paliko Kinija. „Po kelių mėnesių Kinijoje supratau, kad ši šalis yra ne man. Bet gal verta į ją sugrįžti, išbandyti save dar kartą?“, – retoriškai klausė ji.

Kur keliauti mėgstantiems nuotykius, o kur – ramybės ieškotojams?

Keliautojos teigimu, beveik visose šalyse galima suderinti ramybę ir nuotykius. Visgi nuotykių ieškotojams ji siūlo apsilankyti Peru ir išbandyti kopimą į kalnus, miegojimą atvirose džiunglėse, susipažinti su vietiniais gyventojais, įsikūrusiais prie Titikakos ežero. Pasak moters, išalkusiems nuotykių verta nuskristi ir į Kostą Riką, pasimėgauti pikniku šalia ugnikalnio, raftingu, banglenčių sportu.

Islandija irgi tinkama aktyviam poilsiui. Šioje valstybėje Amanda siūlo pasivaikščioti ledynais, stebėti ugnikalnį, išbandyti maudynes karštosiose versmėse. „Nors gamtoje būsite vieni, bet ten atrasite itin daug nuotykių“, – pasakojo ji.

Ramybės mėgėjai, pasak A.Ramoškaitės, turėtų likti patenkinti išskirtinę gamtą dovanojančiais Seišeliais, puikiais viešbučiais garsėjančia Šveicarija, ramybę kultūroje, žmonėse bei šventyklose jie turėtų atrasti Japonijoje.

Reklama

Įvaizdžius planuoja iš anksto

Moteris sako, jog lagamino turinį visuomet stengiasi derinti prieš kelionę. Lietuvė šypsosi ir teigia, kad nuotraukose toks pasiruošimas atrodo itin gerai. „Visus įvaizdžius suplanuoju iš anksto, o kelionėje juos keičiu pagal nuotaiką.

Itin pasipuošti norisi tose vietose, kur daugelis žmonių apgalvoja savo aprangą, pavyzdžiui, San Tropeze, Monake, Mykonos saloje, Amalfio pakrantėje, Kapryje, Majamyje, Bartolomėjaus saloje, Dubajuje. Prieš keliaujant į šias vietas tikrai verta nepamiršti gražios suknelės, aukštakulnių ir stilingos paplūdimio rankinės“, – atskleidė ji.

4 keliautojos patarimai pakuojantiems kelionių lagaminą

Visada rekomenduoju atkreipti dėmesį į tai, ar tame krašte žmonės rengiasi santūriai ir ar yra kokių nors taisyklių. Neseniai buvau Japonijoje. Ten rekomenduoju moterims rengtis tik vidutinio ilgio arba ilgas sukneles, sijonus. Elegantiška apranga yra itin vertinama. Taip pat vyrams patariu dėvėti marškinius ir galbūt nepakuoti šortų, kadangi jie liks nepanaudoti net ir karščiausią dieną. Žmonės vertina santūrumą. Apsirengę tinkamai jausitės ir patys geriau.

Niekada neprisidėkite pilno lagamino, kelionės metu smagu nusipirkti ne tik suvenyrų, bet ir vietinių dizainerių drabužių ar aksesuarų. Tai prisiminimas apie kelionę, kuris išliks ilgam.

Rekomenduoju net ir keliaujant vasarą nepamiršti įsidėti lengvo švarkelio. Aš pati keletą kartų neįsidėjusi šiltesnio drabužio vis keliaudavau jo pirkti, kadangi orai visur yra itin permainingi.

Stilingas galvos apdangalas padės apsisaugoti tiek nuo lietaus, tiek nuo saulės. Daugiausia pagyrimų kelionių metu sulaukiu dėl stilingų Borisetti skrybėlių. Smagu didžiuotis ir sakyti, jog būtent šios skrybėlės yra iš Lietuvos.