Lietuvą sudrebino Silvester Belt puošiančio prekės ženklo kolekcijos pristatymas: aprengė ir į šou atėjusias garsenybes

Autorius
Pranešimas žiniasklaidai
Nuotrauka
Gusto Scinsko nuotr.
CLASSIC IAB | straipsnio pradžioje 970x250
Reklama

Penktadienį sostinėje debiutavo „ES.TAR“ mados namai. Į renginį atvyko gausus būrys dizainerių, atlikėjų, nuomonės formuotojų ir mados industrijos atstovų.

Dizainerio Saimono Tartenio kurta kolekcija svečius nukėlė į nostalgiškuosius 2000-uosius, ant podiumo pristatė net 50 derinių. Menininko kurtus rūbus renginio metu vilkėjo žinomi šalies veidai.

S.Tartenis turi sukaupęs 7 metų patirtį mados pasaulyje. Kartu su prekės ženklu „Jordanluca” kaip vyriausiasis dizaineris kasmet dirba Paryžiaus, Londono ir Milano mados savaitės renginiuose. Šiemet Silvester Belt „Eurovizijos” turkio kilimu žengė būtent su „ES.TAR“ drabužiais.

Gabrieliaus Jauniškio nuotr.

Žinomi žmonės vilkėjo dizainerio drabužius

Į renginį susirinkęs gausus būrys Lietuvos įžymybių ne tik su nekantrumu laukė šou, bet ir dėvėjo dizainerio S.Tartenio kurtus drabužius. „ES.TAR“ komanda šiam vakarui sukūrė įvaizdžius nuomonės formuotojai Karolinai Meschino, Nagliui Bierancui, Lukui Griciui, stilistei Viltei Kindererevičiūtei, atlikėjai Angelou, Vaidotui Valiukevičiui ir Simonai Burbaitei.

Kolekcijos pristatymą taip pat stebėjo ir kiti žinomi veidai – plaukų stilistas Kęstas Rimdžius, dizainerė Sandra Straukaitė, Agnė Kuzmickaitė, stilistė Irina Sinė ir kiti.

Reklama

Gusto Scinsko nuotr.

Nukėlė į nostalgiškus 2000-uosius

Naujos kolekcijos pristatyme netrūko staigmenų ir gerai atpažįstamų dizainerio stiliaus akcentų. „ES.TAR“ įkūrėjas dizaineris S.Tartenis kurtais deriniais siekė sukelti nostalgijos pojūtį. Išpildyti kolekcijos idėją padėjo Lietuvos aksesuarų mados namai „kARTu studio“.

„Anksčiau kolekcijas kūrėme iš protesto, noro būti išgirstiems, tačiau šiemet energija pasikeitė. Kolekcijoje vyrauja liūdesio, melancholijos ir nostalgijos pojūčiai. Tai – lyg po protesto laikotarpio atėjusi susitaikymo fazė. Minint kolekcijoje vyraujančią nostalgiją, žmonės dažnai praėjusias dienas sieja su jaunyste ir gerais laikais, kurie niekada nesugrįš. Į tuos laikus atsigręžia ir ant podiumo pasakojama istorija“, – kalba S.Tartenis.

Dizaineris pasakoja, kad kolekciją įkvėpė jo ir komandos akimirkos iš vaikystės: „Įkvėpimo ieškojome tėvų istorijose, senuose žurnaluose ir nuotraukų albumuose. Todėl kolekcijoje itin ryškiai išsiskiria 2000-ųjų metų Lietuvos estetika, spalvos, elementai ir kičas“.

Urtės Gimžauskaitės nuotr.

Anot dizainerio prie debiutinio šou prisidėjo itin didelė komanda. „Prie kolekcijos prisidėjo dešimtys žmonių, kurie yra skirtingų sričių profesionalai. Be jų šis šou nebūtų įvykęs, esu be galo dėkingas. Išskirtinį ačiū noriu pasakyti projekto vadovei Gustei Kašėtaitei ir stilistui Taurui Žemaičiui”, – sako dizaineris.