Salone LONAS atidaryta E. Kurlianskaitės paroda „Sapnų ir spalvų sintezė“

Autorius
Pranešimas žiniasklaidai
Nuotrauka
LONAS nuotr.
CLASSIC IAB | straipsnio pradžioje 970x250
Reklama

Birželio 7-ąją, „Dizaino savaitės“ metu, „Ogmios mieste“ įsikūrusiame salone LONAS atidaryta išskirtinė Eglės Kurlianskaitės tapybos darbų paroda „Sapnų ir spalvų sintezė“. Ši paroda – tai ne tik meno kūrinių ekspozicija, bet ir unikalus menininkės bandymas atskleisti, kaip menas gali transformuoti miegamojo erdvę ir praturtinti mūsų miegą.

Nuo lovos iki paveikslo

Parodos vieta pasirinkta neatsitiktinai – miego muzikos kūrėjai LONAS salonų ekspozicijose kuria mažas miego simfonijas: lovos, čiužiniai ir patalynė eksponuojami menamuose miegamuosiuose, lyg jaukiuose namuose. Šią kompoziciją papildė spalvingi E.Kurlianskaitės paveikslai.

Parodos atidarymo metu lankytojai buvo pakviesti į kelionę po keturis skirtingus miegamuosius. Kiekvienas kambarys buvo kruopščiai apgalvotas ir suderintas – nuo lovos ir patalynės iki paveikslų, taip sukuriant vientisą ir harmoningą erdvę.

Renginio akimirka. Tapytoja Eglė Kurlianskaitė.

„Džiaugiamės pristatydami išskirtinę parodą, kurioje meno, miegamojo baldų ir tekstilės sintezė formuoja vientisą kompoziciją. Mūsų tikslas – atskleisti, kaip spalvos, tekstūros, lovų dizainas ir kitos išskirtinės detalės gali sukurti skirtingus įvaizdžius ir emocijas miegamajame“, – sakė UAB „Lonas“ vadovas Domas Jakutis.

Kambariuose kabantys E.Kurlianskaitės paveikslai tapo ne tik interjero akcentais, bet ir nuotaikos kūrėjais. Pirmajame kambaryje gaivią ir dinamišką atmosferą skleidė paveikslas „Mėtinės raketos“, kitame – svajingą ramybę kūrė „Žalčio sapnas“.

„Įsileidus meną į savo miegamąjį, sukuriame erdvę, kurioje tyliai skleidžiasi ramybė ir atsipalaidavimo banga. Apsupę save kūriniais, skleidžiančiais jaukumą ir saugumą, tarsi apgaubiame save šilta šviesa, kuri ramina mintis ir leidžia atsiriboti nuo kasdienių rūpesčių“, –  teigė menininkė.

Renginio akimirka. LONAS vadovas Domas Jakutis.

Reklama

Menas – raktas į geresnį poilsį

Renginio metu E.Kurlianskaitė dalinosi įžvalgomis apie meno poveikį miego kokybei. Ji pabrėžė, kad menas miegamajame gali ne tik suteikti estetinį malonumą, bet ir skatinti atsipalaidavimą bei geresnį poilsį.

„Praeitais metais turėjau galimybė nutapyti paveikslą miego ekspertės Ievos Eivos miegamajame. Ji tyrinėja miegą moksliniu lygmeniu ir puikiai supranta spalvų poveikį žmogaus savijautai. Įdomu tai, kad Ieva pasirinko šviesų paveikslą su ryškiai mėlynais ir raudonais akcentais.

Nors raudona nėra įprasta raminančių spalvų paletėje, Ieva paaiškino, kad ši spalva jai asocijuojasi su gardžiais vaisiais ir uogomis, o tai sukelia teigiamas emocijas ir pojūčius. Be to, raudona gali suteikti energijos ir gyvybingumo, ko kartais reikia pabudus ryte“, – pasakojo menininkė.

Renginio akimirka. Paveikslas „Žalčio istorija“.

E.Kurlianskaitė pridūrė, jog įvairūs tyrimai rodo, kad svarbų vaidmenį miegamajame atlieka ir kita meno sritis – muzika.

„Muzikos galia slypi jos gebėjime paveikti autonominę nervų sistemą – tą mūsų kūno dalį, kuri reguliuoja kvėpavimą, širdies ritmą ir kraujospūdį. Rami melodija tarsi švelnus lygintuvas išlygina bangas, nuramindama kūną ir ruošdama jį miegui“, – sakė E.Kurlianskaitė.

Parodos atidarymo baigiamuoju akcentu tapo pasivaikščiojimas po įspūdingą gėlių alėją – menininkės kurtus paveikslus, kuriuose dominuoja gėlių motyvai.

Paroda įsikūrusi „Ogmios mieste“ esančiame salone LONAS (P. Lukšio g. 17, Vilnius), ją dar galite suspėti apžiūrėti iki liepos 15 d.