Vilniuje gimusios 84-erių didžėjos gyvenimas – apdovanojimais įvertintame filme „Vika!“ 

Autorius
Pranešimas žiniasklaidai
Nuotrauka
Pranešimo siuntėjų nuotr.
CLASSIC IAB | straipsnio pradžioje 970x250
Reklama

„Nuo senatvės neįmanoma pabėgti, bet galime parodyti jos grožį“, – sako Vilniuje gimusi 84-erių metų Vika, tikra Varšuvos klubų žvaigždė. Ši spalvinga asmenybė neseniai lankėsi Lietuvoje, kai tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ industrijos renginio „Meeting Point Vilnius“ metu įvyko apie ją sukurto režisierės Agnieszkos Zwiefkos filmo „Vika!“ premjera.

Kelių šalių festivaliuose įvertintą dokumentinį miuziklą savo ekranuose jau nuo šiandien gali peržiūrėti visi HBO paslaugos prenumeratoriai.

Wirginia „Vika“ Szmyt – charizmatiška ir stereotipus laužanti didžėja, laiką leidžianti jaunų žmonių apsuptyje. Ji atsisako pasenti teigdama, kad amžius tėra skaičius. Tačiau kai jos sveikata staiga ima blogėti, Vika nebegali paneigti bėgančio laiko.

Ar ji atras prasmę dalytis gyvenimo džiaugsmu su kitais senjorais skatindama juos gyventi visavertį gyvenimą?

„Vika!“ – tai portretas moters, kuri ketina švęsti gyvenimą iki pat jo pabaigos ir yra tikras įkvėpimas tiek savo bendraamžiams, tiek tiems, kurie ateityje neketina pasenti.

Įkvėpimas ir vyresniajai kartai, ir jaunimui

Vika yra vyriausia didžėja Lenkijoje, o gal ir pasaulyje. Gimusi 1938 m. Vilniuje, pagal išsilavinimą pedagogė, ji dirbo su neįgaliais vaikais ir problemų turinčiu jaunimu, ilgus metus buvo nepilnamečių kalėjimo direktorė, o išėjusi į pensiją tapo sidabrinės kartos aktyviste.

Reklama

Vika groja ir skirtingas kartas vienijančiuose šokių vakarėliuose, ir madingiausiuose jaunimo klubuose – visada iki ryto ir su aukštakulniais. Savo apranga, elgesiu ir gyvenimo būdu ji laužo stereotipus ir neketina senatvės praleisti „sėdėdama kaip pelargonija lange“.

Ji jautriai reaguoja į poreikius tų, kurių balsas mažiau girdimas, todėl niekada neatsisako progos palaikyti vyresnės kartos atstovų, neįgaliųjų ar LGBTQ+ žmonių.

Pamatykite filmo anonsą čia.

„Abi su Vika labai džiaugiamės, kad dalyvausime išskirtinėje premjeroje Vilniuje, ypač todėl, kad šiame mieste nufilmavome svarbią sceną – Vikos kelionę į praeitį ir jos prisiminimus apie karą. Tačiau taip pat pažadame, kad jums bus labai smagu, nes mūsų filme gausu gerų emocijų ir, žinoma, muzikos hitų“, – prieš apsilankymą Vilniuje šiemet kalbėjos filmo režisierė Agnieszka Zwiefka.

Filmą bendrai prodiusavo „HBO Max“ ir „My Way Studio“. Pavasarį Latvijoje vykusio „Artdocfest“ festivalio „Baltic Focus“ programoje filmas įvertintas geriausio režisieriaus apdovanojimu, o šių metų Lenkijos kino apdovanojimuose „ORLY“ jis nominuotas geriausio dokumentinio filmo kategorijoje.

Lietuvos žiūrovai filmą „Vika!“ jau nuo šiandien gali išvysti per HBO „Telia Play“ platformoje ir „Go3“ televizijoje.