Elenos Puidokaitės-Bruzgulienės patarimai atostogoms su vaikais:  „Turi gerai pasiruošti“

Šaltinis
Pranešimas spaudai
Nuotrauka
Asmeninio archyvo
CLASSIC IAB | straipsnio pradžioje 970x250
Reklama

Vos ką tik į Lietuvą atkeliavusio tarptautinio mados žurnalo „Elle Kids“ vyriausioji redaktorė ir buvusi atlikėja Elena Puidokaitė-Bruzgulienė – prisiekusi kelionių mylėtoja. Keliasdešimt pasaulio šalių išnaršiusi moteris, atvirai pripažįsta, kad gimus dabar jau dvejų su puse metukų dvynėms, atostogų maršrutus ir planus teko gerokai pakoreguoti, mat iššūkių keliaujant net su dviem mažametėmis –  tikrai ne mažai. Žinoma moteris juokiasi, jog buvimas su vaikais kitoje šalyje yra labiau aplinkos pakeitimas, nei atostogos ir tam, kad pavyktų pailsėti, planuojant išvyką svarbu vadovautis pagrindinėmis taisyklėmis.

„Žaviuosi žmonėmis, kurie išdrįsta keliauti net ir su mažais kūdikiais. Vis tik mums turint net dvi mažametes, labai svarbu apgalvoti, ką ir kur tu darysi, kad tos atostogos bent jau būtų panašios į atostogas. Mes savo kelionių tradicijas su mažosiomis dar tik kuriame, bet iš kelių jau turėtų patirčių galiu pasakyti, jog pavykusios atostogos su vaikais turi tris esmines dedamąsias: pagalbą kelionėje, viešbučio pasirinkimą ir kruopštų pasiruošimą skrydžiams“, – sako E. Puidokaitė-Bruzgulienė.

Žaviuosi žmonėmis, kurie išdrįsta keliauti net ir su mažais kūdikiais. Vis tik mums turint net dvi mažametes, labai svarbu apgalvoti, ką ir kur tu darysi, kad tos atostogos bent jau būtų panašios į atostogas.

Asmeninio archyv. nuotrauka

Atostogų kryptį padiktuoja sezonas

Elena pasakoja, jog iš turėtų patirčių gali ir pasimokyti renkantis ne tik šalį, bet ir atostogų datą. Ir nors daugelis mokyklinio amžiaus vaikus turinčių tėvų keliauja per vaikų žiemos ar pavasario atostogos – pati Elena to nedarytų.

„Vaikų atostogų metu  metu viešbučiai perpildyti, kainos žymiai aukštesnės, o poilsis ne toks kokybiškas, kai prie baseinų ar restoranuose nuolatinės spūstys. Be to, kad gautum gerą kainą – tokias atostogas turi planuotis gerokai iš anksto. Jei keliauji su kelerių metų vaikais, moksleivių atostogų laukti tikrai nėra verta.  Su mažais vaikais taip pat nesirinktume keliauti ir vidury vasaros – mylime Lietuvos pajūrį ir čia randame labai daug pramogų ir žinome, kaip mėgautis lietuviška vasara. Su mažosiomis turbūt, kad nesirinkčiau Turkijos krypties balandžio pradžioje – kartą buvome nuvykę tokiu metu, tačiau jūra dar nebuvo įšilusi ir jos malonumais pasinaudoti nepavyko. Idealiausias laikas mums – gegužės pradžia ir ankstyvas ruduo“, – apie prioritetus renkantis kelionės laiką pasakoja Elena.

Vaikų atostogų metu  metu viešbučiai perpildyti, kainos žymiai aukštesnės, o poilsis ne toks kokybiškas, kai prie baseinų ar restoranuose nuolatinės spūstys. Be to, kad gautum gerą kainą – tokias atostogas turi planuotis gerokai iš anksto.

Turkijos kryptį ji mini ne be reikalo – pasak moters, ši šalis geriausiai atitinka keliavimo su vaikais poreikius. Skrydis trumpas, oras nuo gegužės mėnesio džiugina šiluma, o viešbučiai turi pasiūlyti platų pramogų ir patogumų spektrą šeimos atostogoms.

Reklama

„Su mažosiomis Turkijoje atostogavome jau ne kartą. Mums svarbu, jog skrydis neprailgtų, gautume kokybišką aptarnavimą lėktuve. Visada patariu visiems iš anksto susiplanuoti ir individualų pervežimą iš oro uosto iki viešbučio – to kaina nėra labai didelė ir pavyks išvengti dar vieno ilgo sėdėjimo autobuse, kuris taip erzina vaikus. Kai renkamės viešbutį pirmiausia atkreipiame dėmesį į kelis esminius dalykus – ar viešbutis turi plačią animatorių programą vaikams, specialų maitinimą, šildomus baseinus, žaidimų aikšteles. Žinau, jog kai kurie Turkijos viešbučiai turi net ir specializuotus restoranus vaikams, kur viskas sukurta tam, kad net ir vakarienės su mažaisiais nekeltų streso“,  – patirtimis dalinasi E. Puidokaitė-Bruzgulienė.

Asmeninio archyvo nuotr.

Žiemos atostogoms  – ne viena patogi kryptis

Tuo tarpu kelionių organizavimo profesionalė  „Coral Travel“ rinkodaros vadovė Baltijos šalims Olga Belova pasidalina, jog ir žiemos sezonu, kelionės su vaikais gali tapti maloniu pabėgimu išsiilgusiems šilumos. Ir nors tautiečių pamėgta kryptis  žiemos sezonu jau daugelį metų yra Egiptas, tai  – ne vienintelė šalis, kurią savo poilsiui su mažaisiais renkasi lietuviai.

„Vis dažniau šeimos su vaikais žiemos metu pradėjo rinktis ir Dubajaus kryptį. Praėjusiais metais, atsiradus tiesioginiam skrydžiui iš Vilniaus, ši kryptis tapo žymiai patrauklesnė keliaujantiems su vaikais. Žinoma, jog šis miestas yra turiningesnis savo laisvalaikiu – ten gausu teminių parkų ir kitų pramogų pritaikytų mažiesiems, o aptarnavimo kokybė yra tikrai aukščiausio lygio. Be visa to, skrydžiai į Dubajų vykdomi naktimis, kas yra labai patogu keliaujantiems su vaikais, mat šie skrydžio metu tiesiog miega. Vis tik norintiems pasyvaus poilsio, Egiptas žiemos sezonu išlieka pirmoje vietoje, nes čia viešbučiai labiau atliepia vaikų poreikius – juose gausu žaidimo aikštelių, šildomų baseinų, erdvių vaikams, specialių pramogų ar net teminių stovyklų, kas mažuosius užima visų atostogų metu“, – pastebi Olga Belova ir duoda patarimą tėvams, planuojantiems kelionę per būsimas moksleivių atostogas – norintiems vykti tokiu metu geriausiomis sąlygomis, atostogas planuoti vertėtų pradėti jau dabar.

Vis dažniau šeimos su vaikais žiemos metu pradėjo rinktis ir Dubajaus kryptį. Praėjusiais metais, atsiradus tiesioginiam skrydžiui iš Vilniaus, ši kryptis tapo žymiai patrauklesnė keliaujantiems su vaikais.

Asmeninio archyvo nuotr.

Sėkmingo skrydžio paslaptis  – pasiruošimas ir fizinis aktyvumas

Jau tris keliones su mažosiomis dvynėmis turėjusi Elenos šeima išbandė ir keletą pasiteisinusių dalykų, kurie padeda išvengti nesklandumų skrydžių metu. Ir nors moteris juokiasi, jog geriausiai stresą su vaikais atostogų metu padėtų nuimti auklių ar močiučių pagalba, keliaujantiems be jų Elena turi ką patarti.

Asmeninio archyvo nuotr.

„Niekada nevažiuojame atostogų, nepasiruošę kuo užimsime mergaites lėktuve ir laukiant skrydžio. Sveiki užkandžiai, įvairios kūrybinės užduotėlės, spalvingos knygelės ir smagūs žaidimai visada užtikrina ramų skrydį. Dar vienas dalykas, kurį atradau laukiant skrydžio iš Turkijos oro uosto namo – specialūs žaidimų kambariai vaikams, kuriuose gausu pramogų. Taip, jie yra mokami, tačiau kiekvienas euras vertas tų valandų, kai prieš skrydį gali leisti vaikams ramiai išsidūkti ir kaip reikiant pavargti. Po tokio laiko, skrydžio metu pavargusios mažosios dažniausiai užmiega, kas bet kurį skrydį padaro šimtą kartų lengvesniu. Ir žinoma, dar viena rekomendacija keliaujantiems su mažamečiais – teisingai nusiteikti, jog kelionės su vaikais tikrai nėra tas pats, kas atostogos per kurias gali gerai pailsėti“, – šypsodamasi užbaigia  Elena.